Hakkımızda

Hakkımızda

1997 yılından beri Antalya – Belek’te faaliyet gösteren, golf sahaları ve Thalasso Merkezi ile ilklerin öncüsü olan, birçok uluslararası ödülle tanınan Özaltın Holding’in turizm markası,

Gloria Hotels & Resorts, Türk turizmindeki en güçlü markalardan biridir. Avrupa’nın PGA’ları tarafından verilen “tercih edilen mekân” unvanını elinde bulunduran ve bölgedeki en büyük 45 delikli golf sahasına ve bünyesinde 2 adet FIFA uyumlu futbol sahası bulunduran futbol merkezine ev sahipliği yapan Gloria Hotels & Resorts spor turizminde önemli bir yere sahip ve yeni tesisleri, Gloria Sports Arena ile ilklerin öncüsü olmaya devam ediyor!

Avrupa'nın en büyük özel yatırımı olan ve Ocak 2015’te açılan Gloria Sports Arena, son derece spor dostu bir iklime sahip Antalya – Belek’te bulunan modern bir spor kompleksidir.

Doğanın güzellikleriyle çevrili olan 105.000 metrekarelik bir alanda, 50’den fazla spor disiplini hedefleyen kapalı, açık ve su tesisleri, bir Spor Hekimliği & Atletizm Performans Merkezi ve 100 odalı oteliyle kesinlikle eşsiz bir “Her şey dâhil” konsepti ile hizmet veriyor.

Toplam 6,800 m2 alan üzerinde Gloria Sports Arena, bünyesinde teleskopik tribünler sunan ve badminton, basketbol, eskrim, salon futbolu, hentbol, masa tenisi, kapalı hokey, kapalı okçuluk ve voleybol kolaylaştırmak için 4’e bölünebilen çok amaçlı bir spor salonu ayrıca ağırlık kaldırma, boks, güreş, dövüş sanatları, spinning, bale, aerobik ve dans için çeşitli spor stüdyolarını içeren kapalı spor alanlarını bulunduruyor.

Toplam 35.000 m2'lik bir alanı kapsayan açık alan spor tesisleri, 1.600 kişilik bir stadyuma sahip 2 futbol sahası, (IAAF) sertifikalı ve tam donanımlı atletizm alanları, uluslararası standartlara uygun bir çim hokeyi sahası, 2 plaj voleybolu sahası ve bunların yanı sıra okçuluk, tenis, slackline, Pilates ve yoga gibi sporlar için uygun çok sayıda spor alanını içinde barındırmaktadır.

Gloria Sports Arena toplam 5.800 m2 alanda, FINA standartlarına tam olarak uyan 10 şeritli bir açık olimpik yüzme havuzu ve yüksek hızlı video analiz sistemi, 6 kısa şeritli kulvarı bulunan bir açık yüzme havuzu, Olimpik bir dalış havuzunun yanı sıra 5 şeritli kapalı bir Olimpik yüzme havuzu, su topu ve senkronize yüzme için çok amaçlı bir havuz, ve bir rehabilitasyon havuzu sunmaktadır.

Toplam 1.000 m2 alan üzerine kurulu Spor Hekimliği ve Atletizm Performans Merkezi, profesyonel spor bilimcileri tarafından kontrol edilen egzersiz fizyolojisi fırsatları, hareket kontrolü, biyomekanik ve her türlü diğer performans analizleri sunmakta ve hızlı iyileşme ve performans iyileştirme sağlamaktadır.