MEDALS

Medals Received By Our Guests

The athletes who have trained at Gloria Sports Arena, come back with medals from the international tournaments and championships!

Here are the guests of Gloria Sports Arena who are successfully won medals and placed in the top-three…

Sport Category Athlete Name Country Medal
Medal Gold 191 Gold
Swimming Women's 50m Butterfly Sarah Sjöström Sweden Medal Gold Gold
Swimming Women's 50m Breaststroke Jennie Johansson Sweden Medal Gold Gold
Swimming Women's 100m Freestyle Sarah Sjöström Sweden Medal Gold Gold
Swimming Women's 100m Butterfly Sarah Sjöström Sweden Medal Gold Gold
Swimming Women's 100m Backstroke Mie Nielsen Denmark Medal Gold Gold
Swimming Women's 200m Butterfly Franziska Hentke Germany Medal Gold Gold
Diving Men's 10m Synchro Platform Team Germany Germany Medal Gold Gold
Diving Women's 10m Synchro Platform Team Germany Germany Medal Gold Gold
Track&Field Men's 400m Hurdles Yasmani Copello Escobar Turkey Medal Gold Gold
Track&Field Women's 100m Hurdles Cindy Roleder Germany Medal Gold Gold
Track&Field Women's 400m Hurdles Sara Slott Petersen Denmark Medal Gold Gold
Track&Field Men's Triple Jump Max Hess Germany Medal Gold Gold
Track&Field Men's Javelin Throw Thomas Rōhler Germany Medal Gold Gold
Swimming Men's 200m Breaststroke Dmitriy Balandin Kazakhstan Medal Gold Gold
Swimming Women's 100m Butterfly Sarah Sjöström Sweden Medal Gold Gold
Wrestling Men's 125kg Taha Akgül Turkey Medal Gold Gold
Canoeing Men's Single Canoe 200m Yuriy Cheban Ukraine Medal Gold Gold
Track&Field Paralympics - Men's Shot Put - F41 Niko Kappel Germany Medal Gold Gold
Track&Field Paralympics - Men's Shot Put - F36 Sebastian Dietz Germany Medal Gold Gold
Track&Field Paralympics- Men's Long Jump - T43/44 Markus Rehm Germany Medal Gold Gold
Track&Field Paralympics - Women's Shot Put - F37 Franziska Liebhardt Germany Medal Gold Gold
Table Tennis Paralympics - Men’s Singles – Class 4 Abdullah Öztürk Turkey Medal Gold Gold
Track&Field Women's High Jump Airine Palsyte Lithuania Medal Gold Gold
Swimming Men's 50m Butterfly Benjamin Proud Great Britain Medal Gold Gold
Swimming Men's 200m Butterfly Chad Le Clos South Africa Medal Gold Gold
Swimming Men's 200m Backstroke Evgeny Rylov Russia Medal Gold Gold
Swimming Women's 50m Freestyle Sarah Sjöström Sweden Medal Gold Gold
Swimming Women's 50m Butterfly Sarah Sjöström Sweden Medal Gold Gold
Swimming Women's 100m Butterfly Sarah Sjöström Sweden Medal Gold Gold
Track&Field Men's 200m Ramil Guliyev Turkey Medal Gold Gold
Volleyball Women Serbia National Team Serbia Medal Gold Gold
Swimming Men's 100m Medley Marco Orsi Italy Medal Gold Gold
Swimming Men's 200m Freestyle Danas Rapsys Lithuania Medal Gold Gold
Swimming Men's 1500m Freestyle Mykhailo Romanchuk Ukraine Medal Gold Gold
Swimming Women's 50m Freestyle Sarah Sjöström Sweden Medal Gold Gold
Swimming Women's 50m Breaststroke Ruta Meilutyte Lithuania Medal Gold Gold
Swimming Women's 100m Butterfly Sarah Sjöström Sweden Medal Gold Gold
Swimming Women's 100m Breaststroke Ruta Meilutyte Lithuania Medal Gold Gold
Swimming Men's 4x50m Freestyle Relay Sergei Fesikov & Russia Team Russia Medal Gold Gold
Swimming Women's 4x50m Medley Relay Sarah Sjöström & Michelle Coleman & Sweden Team Sweden Medal Gold Gold
Finswimming Women's Bi Fins 50m Petra Senanszky Hungary Medal Gold Gold
Finswimming Women's Bi Fins 100m Petra Senanszky Hungary Medal Gold Gold
Finswimming Men's 400m Surface Alex Mozsar Hungary Medal Gold Gold
Finswimming Men's 400m Immersion Alex Mozsar Hungary Medal Gold Gold
Swimming Men's 50m Freestyle Benjamin Proud Great Britain Medal Gold Gold
Swimming Men's 50m Backstroke Kliment Kolesnikov Russia Medal Gold Gold
Swimming Men's 100m Backstroke Kliment Kolesnikov Russia Medal Gold Gold
Swimming Men's 400m Freestyle Mykhaylo Romanchuk Ukraine Medal Gold Gold
Swimming Men's 800m Freestyle Mykhaylo Romanchuk Ukraine Medal Gold Gold
Swimming Women's 50m Freestyle Sarah Sjöström Sweden Medal Gold Gold
Swimming Women's 50m Butterfly Sarah Sjöström Sweden Medal Gold Gold
Swimming Women's 50m Backstroke Georgia Davies Russia Medal Gold Gold
Swimming Women's 100m Freestyle Sarah Sjöström Sweden Medal Gold Gold
Swimming Women's 100m Butterfly Sarah Sjöström Sweden Medal Gold Gold
Swimming Women's 100m Backstroke Fesikova Anastasia Russia Medal Gold Gold
Swimming Women's 400m Individual Medley Fantine Lesaffre France Medal Gold Gold
Swimming Men's 4x100m Freestyle Relay Kliment Kolesnikov & Sergei Fesikov Russia Medal Gold Gold
Swimming Women's 4x100m Freestyle Relay Martin Anouchka France Medal Gold Gold
Swimming Women's 4x100m Medley Relay Fesikova Anastasia Russia Medal Gold Gold
Swimming Mixed 4x100m Freestyle Relay Mehdy Metella France Medal Gold Gold
Swimming Mixed 4x100m Medley Relay Georgia Davies Great Britain Medal Gold Gold
Diving Men's 1m Springboard Jack Laugher Great Britain Medal Gold Gold
Diving Men's 3m Springboard Grace Reid Great Britain Medal Gold Gold
Diving Women's Synchronised 10m Platform Lois Toulson & Eden Cheng Great Britain Medal Gold Gold
Synchronised Swimming Combination Free Routine Team Ukraine Ukraine Medal Gold Gold
Athletics Men's 200m Ramil Guliyev Turkey Medal Gold Gold
Athletics Men's Discus Throw Andrius Gudžius Lithuania Medal Gold Gold
Athletics Women's 100m Hurdles Elvira Herman Belarus Medal Gold Gold
Athletics Women's 400m Hurdles Lea Sprunger Switzerland Medal Gold Gold
Athletics Women's Heptathlon Nafissatou Thiam Belgium Medal Gold Gold
Swimming Men's 100m Butterfly Chad Le Clos South Africa Medal Gold Gold
Swimming Men's 100m Medley Kliment Kolesnikov Russia Medal Gold Gold
Swimming Men's 1500m Freestyle Mykhailo Romanchuk Ukraine Medal Gold Gold
Swimming Men's 50m Freestyle Benjamin Proud Great Britain Medal Gold Gold
Swimming Men's 50m Butterfly Chad Le Clos South Africa Medal Gold Gold
Swimming Men's 100m Butterfly Chad Le Clos South Africa Medal Gold Gold
Swimming Men's 200m Butterfly Chad Le Clos South Africa Medal Gold Gold
Diving Men's 1m Springboard Jack Laugher Great Britain Medal Gold Gold
Diving Men's 3m Springboard Jack Laugher Great Britain Medal Gold Gold
Diving Men's Synchro 3m Platform Jack Laugher Great Britain Medal Gold Gold
Diving Men's Synchro 10m Platform Tom Daley & Daniel Goodfellow Great Britain Medal Gold Gold
Diving Women's 1m Springboard Grace Reid Great Britain Medal Gold Gold
Athletics Men's Triple Jump Nazim Babayev Azerbaijan Medal Gold Gold
Athletics Women's High Jump Mariya Lasitskene Russia/ANA Medal Gold Gold
Athletics Men's 60m Jan Volko Slovakia Medal Gold Gold
Athletics Men's Shot Put Michal Haratyk Poland Medal Gold Gold
Athletics Men's 4x400m Relay Julien Watrin / Team Belgium Belgium Medal Gold Gold
Athletics Women's 60m Hurdles Nadine Visser Netherlands Medal Gold Gold
Swimming Women's 50m Butterfly Sarah Sjöström Sweden Medal Gold Gold
Swimming Women's 200m Medley Katinka Hosszú Hungary Medal Gold Gold
Swimming Women's 400m Medley Katinka Hosszú Hungary Medal Gold Gold
Swimming Men's 200m Backstroke Evgeny Rylov Russia Medal Gold Gold
Swimming Men's 200m Breaststroke Anton Chupkov Russia Medal Gold Gold
Swimming Men's 4x100m Medley Relay James Guy Great Britain Medal Gold Gold
Open Water Mixed 5km Lea Boy, Soeren Meissner Germany Medal Gold Gold
Open Water Men's 25km Axel Reymond France Medal Gold Gold
Athletics Women's Long Jump Malaika Mihambo Germany Medal Gold Gold
Athletics Men's Hammer Throw Paweł Fajdek Poland Medal Gold Gold
Athletics Women's 400m Salwa Eid Naser Bahrain Medal Gold Gold
Athletics Men's 200m T64 Ronald Hertog Netherlands Medal Gold Gold
Athletics Women's 200m T64 Irmgard Bensusan Germany Medal Gold Gold
Athletics Men's 100m T64 Johannes Floors Germany Medal Gold Gold
Athletics Women's 100m T64 Irmgard Bensusan Germany Medal Gold Gold
Athletics Men's Long Jump T63 Léon Schäfer Germany Medal Gold Gold
Athletics Men's Long Jump T20 Ranki Oberoi Germany Medal Gold Gold
Athletics Men's Long Jump T64 Markus Rehm Germany Medal Gold Gold
Athletics Men's 400m T62 Johannes Floors Germany Medal Gold Gold
Swimming Women's 100m Butterfly Anastasiya Shkurdai Belarus Medal Gold Gold
Swimming Men's 400m Freestyle Danas Rapšys Lithuania Medal Gold Gold
Swimming Men's 200m Freestyle Danas Rapšys Lithuania Medal Gold Gold
Swimming Women's 50m Butterfly Mélanie Henique France Medal Gold Gold
Swimming Women's 200m Butterfly Katinka Hosszú Hungary Medal Gold Gold
Swimming Women's 100m Individual Medley Katinka Hosszú Hungary Medal Gold Gold
Swimming Women's 200m Individual Medley Katinka Hosszú Hungary Medal Gold Gold
Swimming Women's 400m Individual Medley Katinka Hosszú Hungary Medal Gold Gold
Swimming Women's 4x50m Freestyle Mélanie Henique, Léna Bousquin, Anna Santamans France Medal Gold Gold
Swimming Men's 50m Backstroke Kliment Kolesnikov Russia Medal Gold Gold
Swimming Men's 100m Backstroke Kliment Kolesnikov Russia Medal Gold Gold
Swimming Men's 100m Individual Medley Kliment Kolesnikov Russia Medal Gold Gold
Swimming Men's 4x50m Freestyle Kliment Kolesnikov Russia Medal Gold Gold
Swimming Mixed 4x50m Medley Kliment Kolesnikov Russia Medal Gold Gold
Swimming Men's 50m Butterfly Oleg Kostin Russia Medal Gold Gold
Swimming Mixed 4x50m Freestyle Vladislav Grinev, Arina Surkova Russia Medal Gold Gold
Athletics Men's Shot Put Tomáš Stanek Czech Republic Medal Gold Gold
Athletics Men's 800m Patryk Dobek Poland Medal Gold Gold
Athletics Women's Shot Put Auriol Dongmo Portugal Medal Gold Gold
Athletics Women's Pentathlon Nafissatou Thiam Belgium Medal Gold Gold
Athletics Women's 400m Femke Bol Netherlands Medal Gold Gold
Athletics Women's Long Jump Maryna Bekh-Romanchuk Ukraine Medal Gold Gold
Athletics Women's Triple Jump Patrícia Mamona Portugal Medal Gold Gold
Athletics Women's 60m Ajla Del Ponte Switzerland Medal Gold Gold
Athletics Women's 60m Hurdles Nadine Visser Netherlands Medal Gold Gold
Athletics 4x400 Meters Relay Men Tony VAN DIEPEN Netherlands Medal Gold Gold
Athletics 4x400 Meters Relay Men Liemarvin BONEVACIA Netherlands Medal Gold Gold
Athletics 4x400 Meters Relay Men Jochem DOBBER Netherlands Medal Gold Gold
Athletics 4x400 Meters Relay Men Ramsey ANGELA Netherlands Medal Gold Gold
Track and Field Men's Javelin Throw Johannes VETTER GERMANY Medal Gold Gold
Track and Field Discus Throw Men POŠKA Domantas LITHUANIA Medal Gold Gold
Track and Field Javelin Throw Women ANDREJCZYK Maria POLAND Medal Gold Gold
Track and Field Women's Shot Put Sara GAMBETTA GERMANY Medal Gold Gold
SWIMMING Men’s 50m Backstroke Kliment Kolesnikov RUSSIA Medal Gold Gold
SWIMMING Women’s 50m Freestyle Ranomi Kromowidjojo NETHERLANDS Medal Gold Gold
SWIMMING Men’s 1500m Freestyle Mykhaylo Romanchuk UKRAINE Medal Gold Gold
SWIMMING Men’s 100m Freestyle Kliment Kolesnikov RUSSIA Medal Gold Gold
SWIMMING Women’s 50m Backstroke Kira Toussaint NETHERLANDS Medal Gold Gold
SWIMMING Men’s 100m Backstroke Robert-Andrei Glinta ROMANIA Medal Gold Gold
SWIMMING Women’s 200m Freestyle Barbora Seemanova CZECHIA Medal Gold Gold
SWIMMING Men's 800m Freestyle Mykhaylo Romanchuk UKRAINE Medal Gold Gold
SWIMMING Women's 50m Butterfly Ranomi Kromowidjojo NETHERLANDS Medal Gold Gold
SWIMMING Men's 4x100m Medley Kliment Kolesnikov RUSSIA Medal Gold Gold
SWIMMING Men's 4x200m Freestlye Aleksandr Krasnykh RUSSIA Medal Gold Gold
SWIMMING Men's 4x100m Freestyle Kliment Kolesnikov RUSSIA Medal Gold Gold
Archery Men's İndividual Mete Gazoz Turkey Medal Gold Gold
Swimming Men's 400m Freestyle Ahmed HAFNAOUI Tunisia Medal Gold Gold
Diving Men's Synchronized 10m Platform Team GB - Matty LEE, Thomas DALEY Great Britain Medal Gold Gold
Canoe Team Men's Kayak Four 500m Team Germany - Max LEMKE, Tom LIEBSCHER, Ronald RAUHE, Max RENDSCHMIDT Germany Medal Gold Gold
Athletics Men's Discus Throw Daniel STALH Sweden Medal Gold Gold
Athletics Women's Heptathlon Thiam NAFİSSATOU Belgium Medal Gold Gold
Athletics 4x400 Mixed Relay Justyna SWIETY-ERSETIC ,Iga BAUMGART-WITAN & Team Poland Poland Medal Gold Gold
Athletics Women's Hammer Throw Anita WLODARCZYK Poland Medal Gold Gold
Athletics Men's 4 x 100m Medley Relay Michael ANDREW & Team USA USA Medal Gold Gold
Wrestling Women's Freestyle 76kg Aline ROTTER - FOCKEN Germany Medal Gold Gold
Athletics Men’s Long Jump Miltiadis TENTOGLOU Greece Medal Gold Gold
Athletics Men's High Jump Mutaz Isa BARSHIM Qatar Medal Gold Gold
Hockey Hockey Belgium Men’s National Hockey Team Belgium Medal Gold Gold
Athletics Men's Hammer Throw Wojciech NOWICKI Poland Medal Gold Gold
Athletics Women's 100m - T64 van GANSEWINKEL Marlene Netherlands Medal Gold Gold
Athletics Women's 200m - T64 van GANSEWINKEL Marlene Netherlands Medal Gold Gold
Athletics Women's Long Jump - T64 JONG Fleur Netherlands Medal Gold Gold
Swimming Men's 100m Breaststroke - SB11 DORSMAN Rogier Netherlands Medal Gold Gold
Swimming Men's 200m Individual Medley - SM11 DORSMAN Rogier Netherlands Medal Gold Gold
Swimming Men's 400m Freestyle - S11 DORSMAN Rogier Netherlands Medal Gold Gold
Swimming Women's 100m Breaststroke - SB9 ZIJDERVELD Chantalle Netherlands Medal Gold Gold
Swimming Women's 200m Individual Medley - SM10 ZIJDERVELD Chantalle Netherlands Medal Gold Gold
Athletics Men's 100m - T64 STRENG Felix Germany Medal Gold Gold
Athletics Men's 400m - T62 FLOORS Johannes Germany Medal Gold Gold
Athletics Men's Long Jump - T64 REHM Markus Germany Medal Gold Gold
Athletics Women's 400m - T38 AVE Lindy Germany Medal Gold Gold
Swimming Men's 100m Breaststroke - SB13 ENGEL Taliso Germany Medal Gold Gold
Swimming Women's 100m Breaststroke - SB13 KRAWZOW Elena Germany Medal Gold Gold
Swimming Women's 100m Backstroke - S10 PAP Bianka Hungary Medal Gold Gold
Swimming Women's 100m Breaststroke - SB4 ILLES Fanni Hungary Medal Gold Gold
Swimming Women's 100m Butterfly - S9 KONKOLY Zsofia Hungary Medal Gold Gold
Swimming Men's 100m Backstroke - S13 BOKI Ihar Belarus Medal Gold Gold
Swimming Men's 100m Butterfly - S13 BOKI Ihar Belarus Medal Gold Gold
Swimming Men's 200m Individual Medley - SM13 BOKI Ihar Belarus Medal Gold Gold
Swimming Men's 400m Freestyle - S13 BOKI Ihar Belarus Medal Gold Gold
Swimming Men's 50m Freestyle - S13 BOKI Ihar Belarus Medal Gold Gold
Athletics Women's Shot Put - F57 DJELAL Safia Algeria Medal Gold Gold
Table Tennis Men's Singles - Class 4 OZTURK Abdullah Turkey Medal Gold Gold
Athletics Women's Shot Put - F20 MENDES SANCHEZ Poleth Isamar Ecuador Medal Gold Gold
Medal Silver 167 Silver
Swimming Men's 200m Butterfly Viktor Bromer Denmark Medal Silver Silver
Swimming Men's 200m Breaststroke Marco Koch Germany Medal Silver Silver
Swimming Women's 50m Backstroke Mie Nielsen Denmark Medal Silver Silver
Swimming Women's 200m Backstroke Daryna Zevina Ukraine Medal Silver Silver
Swimming Men's 4×200m Freestyle Relay Team Belgium Belgium Medal Silver Silver
Track&Field Men's 200m Ramil Guliyev Türkiye Medal Silver Silver
Track&Field Women's 100m Hurdles Alina Talay Belarus Medal Silver Silver
Track&Field Women's Discus Throw Julia Fisher Germany Medal Silver Silver
Track&Field Women's Javelin Throw Linda Stahl Germany Medal Silver Silver
Swimming Men's 100m Breastroke Cameron Van Der Burgh South Africa Medal Silver Silver
Track&Field Women's 400m Hurdles Sara Slott Petersen Denmark Medal Silver Silver
Swimming Women's 200m Freestyle Sarah Sjöström Sweden Medal Silver Silver
Track&Field Paralympics -Women's Long Jump - T37 Franziska Liebhardt Germany Medal Silver Silver
Swimming Paralympics - Women 50m Freestyle - S7 Denise Grahl Germany Medal Silver Silver
Swimming Men's 1500m Freestyle Mykhailo Romanchuk Ukraine Medal Silver Silver
Swimming Women's 100m Freestyle Sarah Sjöström Sweden Medal Silver Silver
Swimming Women's 4x200m Freestyle Relay Yuhan Zhang & China Team China Medal Silver Silver
Track&Field Men's 400m Hurdles Yasmani Copello Escobar Turkey Medal Silver Silver
Swimming Men's 50m Freestyle Benjamin Proud Great Britain Medal Silver Silver
Swimming Men's 100m Medley Sergei Fesikov Russia Medal Silver Silver
Swimming Women's 100m Freestyle Sarah Sjöström Sweden Medal Silver Silver
Swimming Women's 100m Medley Sarah Sjöström Sweden Medal Silver Silver
Swimming Women's 200m Backstroke Daryna Zevina Ukraine Medal Silver Silver
Swimming Men's 4x50m Freestyle Relay Marco Orsi & Italy Team Italy Medal Silver Silver
Swimming Women's 4x50m Freestyle Relay Sarah Sjöström Sweden Medal Silver Silver
Swimming Mixed 4x50m Freestyle Relay Sergei Fesikov & Russia Team Russia Medal Silver Silver
Finswimming Men's Bi Fins 100m Gergo Kosina Hungary Medal Silver Silver
Finswimming Women's Bi Fins 100m Krisztina Varga Hungary Medal Silver Silver
Swimming Men's 50m Butterfly Benjamin Proud Great Britain Medal Silver Silver
Swimming Men's 100m Butterfly Mehdy Metella France Medal Silver Silver
Swimming Men's 200m Backstroke Radoslaw Kawecki Poland Medal Silver Silver
Swimming Men's 800m Freestyle Mykhaylo Romanchuk Ukraine Medal Silver Silver
Swimming Women's 50m Freestyle Pernille Blume Denmark Medal Silver Silver
Swimming Women's 50m Backstroke Georgia Davies Great Britain Medal Silver Silver
Swimming Women's 50m Butterfly Emilie Beckmann Denmark Medal Silver Silver
Swimming Men's 4x100m Medley Relay Kliment Kolesnikov Russia Medal Silver Silver
Swimming Women's 4x100m Medley Relay Emilie Beckmann & Pernille Blume Denmark Medal Silver Silver
Swimming Mixed 4x100m Medley Relay Kliment Kolesnikov Russia Medal Silver Silver
Diving Men's Synchronised 3m Platform Jack Laugher & Chris Mears Great Britain Medal Silver Silver
Diving Men's Synchronised 10m Platform Mattheu Dixon & Noah Williams Great Britain Medal Silver Silver
Diving Mixed Synchronised 3m Platform Ross Haslam & Grace Reid Great Britain Medal Silver Silver
Diving Mixed Synchronised 10m Platform Matthew Lee & Lois Toulson Great Britain Medal Silver Silver
Synchronised Swimming Duet Free Routine Team Ukraine Ukraine Medal Silver Silver
Synchronised Swimming Team Free Routine Team Ukraine Ukraine Medal Silver Silver
Synchronised Swimming Solo Technical Routine Yelyzaveta Yakhno & Marta Fiedina Ukraine Medal Silver Silver
Synchronised Swimming Duet Technical Routine Team Ukraine Ukraine Medal Silver Silver
Synchronised Swimming Team Technical Routine Team Ukraine Ukraine Medal Silver Silver
Open Water Men's 5km Axel Reymond France Medal Silver Silver
Athletics Men's 400m Hurdles Yasmani Copello Escobar Turkey Medal Silver Silver
Athletics Men's 4x100m Ramil Guliyev Turkey Medal Silver Silver
Athletics Women's Long Jump Maryna Bekh Ukraine Medal Silver Silver
Swimming Men's 50m Butterfly Chad Le Clos South Africa Medal Silver Silver
Swimming Men's 200m Butterfly Chad Le Clos South Africa Medal Silver Silver
Swimming Men's 4x50m Freestyle Kliment Kolesnikov & Sergei Fesikov Russia Medal Silver Silver
Swimming Men's 4x100m Freestyle Kliment Kolesnikov & Sergei Fesikov Russia Medal Silver Silver
Swimming Men's 100m Freestyle Chad Le Clos South Africa Medal Silver Silver
Swimming Mixed 4x100m Freestyle Benjamin Proud Great Britain Medal Silver Silver
Swimming Mixed 4x100m Freestyle James Guy Great Britain Medal Silver Silver
Swimming Mixed 4x100m Medley Relay James Guy Great Britain Medal Silver Silver
Swimming Mixed 4x100m Medley Relay Benjamin Proud Great Britain Medal Silver Silver
Swimming Mixed 4x200m Freestyle James Guy Great Britain Medal Silver Silver
Diving Men's 10m Platform Matthew Dixon & Noah Williams Great Britain Medal Silver Silver
Diving Women's Synchro 3m Platform Katherine Torrance Great Britain Medal Silver Silver
Diving Men's 1m Springboard James Heatly Great Britain Medal Silver Silver
Athletics Women's 3000m Sifan Hassan Netherlands Medal Silver Silver
Volleyball Women Italy National Team Italy Medal Silver Silver
Athletics Women's 60m Dafne Schippers Netherlands Medal Silver Silver
Athletics Women's 60m Hurdles Cindy Roleder Germany Medal Silver Silver
Athletics Women's Long Jump Nastassia Mironchyk Ivanova Belarus Medal Silver Silver
Athletics Women's High Jump Yuliya Levchenko Ukraine Medal Silver Silver
Swimming Women's 50m Freestyle Sarah Sjöström Sweden Medal Silver Silver
Swimming Men's 1500m Freestyle Mykhailo Romanchuk Ukraine Medal Silver Silver
Swimming Men's 50m Backstroke Evgeny Rylov Russia Medal Silver Silver
Swimming Men's 100m Backstroke Evgeny Rylov Russia Medal Silver Silver
Swimming Men's 50m Butterfly Oleg Kostin Russia Medal Silver Silver
Swimming Women's 100m Butterfly Sarah Sjöström Sweden Medal Silver Silver
Swimming Men's 4x100m Freestyle Relay Evgeny Rylov, Vladislav Grinev, Kliment Kolesnikov Russia Medal Silver Silver
Swimming Men's 4x200m Freestyle Relay Martin Malyutin, Aleksandr Krasnykh Russia Medal Silver Silver
Open Water Women's 5km Aurelie Müller France Medal Silver Silver
Open Water Men's 5km Logan Fontaine France Medal Silver Silver
Open Water Men's 10km Marc-Antoine Olivier France Medal Silver Silver
Diving Men's 3m Synchronised Jack Laugher Great Britain Medal Silver Silver
Athletics Women's 4x400m Relay Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty Poland Medal Silver Silver
Athletics Women's Long Jump Maryna Bekh-Romanchuk Ukraine Medal Silver Silver
Athletics Women's Hammer Throw Joanna Fiodorow Poland Medal Silver Silver
Athletics Women's Heptathlon (800m) Verena Preiner Austria Medal Silver Silver
Athletics Men's 100m T63 Léon Schäfer Germany Medal Silver Silver
Athletics Women's 200m T64 Kimberly Alkemade Netherlands Medal Silver Silver
Athletics Women's Long Jump T64 Marlene van Gansewinkel Netherlands Medal Silver Silver
Athletics Women's 100m T64 Marlene van Gansewinkel Netherlands Medal Silver Silver
Athletics Men's 400m T62 Olivier Hendriks Netherlands Medal Silver Silver
Swimming Women's 400m Individual Medley Zsuzsanna Jakabos Hungary Medal Silver Silver
Swimming Men's 50m Breaststroke Hüseyin Emre Sakçı Turkey Medal Silver Silver
Swimming Men's 50m Freestyle Florent Manaudou France Medal Silver Silver
Swimming Men's 100m Breaststroke Ilya Shymanovich Belarus Medal Silver Silver
Swimming Men's 50m Butterfly Szebasztián Szabó Hungary Medal Silver Silver
Swimming Women's 50m Freestyle Mélanie Henique France Medal Silver Silver
Swimming Men's 4x500 Medley Szebasztián Szabó, Dávid Horváth Hungary Medal Silver Silver
Athletics Men's Shot Put Michal Haratyk Poland Medal Silver Silver
Athletics Mens's 3000m Isaac Kimeli Belgium Medal Silver Silver
Athletics Women's Pentathlon Noor Vidts Belgium Medal Silver Silver
Athletics Women's High Jump Iryna Gerashchenko Ukraine Medal Silver Silver
Athletics Women's 400m Justyna Swiety-Ersetic Poland Medal Silver Silver
Track and Field Hammer Throw Women WLODARCZYK Anita POLAND Medal Silver Silver
Track and Field Javelin Throw Women HUSSONG Christin GERMANY Medal Silver Silver
SWIMMING Women’s 400m Individual Medley Viktoria Mihalyvari HUNGARY Medal Silver Silver
SWIMMING Women’s 800m Freestyle Anastasia Kirpichnikova RUSSIA Medal Silver Silver
SWIMMING Men’s 100m Breaststroke Arno Kamminga NETHERLANDS Medal Silver Silver
SWIMMING Men’s 50m Backstroke Robert-Andrei Glinta ROMANIA Medal Silver Silver
SWIMMING Women’s 50m Freestyle Pernille Blume DANISH Medal Silver Silver
SWIMMING Men’s 200m Breaststroke Arno Kamminga NETHERLANDS Medal Silver Silver
SWIMMING Women's 1500m Freestyle Anastasia Kirpichnikova RUSSIA Medal Silver Silver
SWIMMING Men's 50m Breaststroke Ilya Shymanovich BELORUSSİA Medal Silver Silver
SWIMMING Women's 400m Freestyle Anna Egorova RUSSIA Medal Silver Silver
SWIMMING Mixed 4x100m Medley Arno Kamminga NETHERLANDS Medal Silver Silver
SWIMMING Mixed 4x100m Medley Nyls Korstanje NETHERLANDS Medal Silver Silver
SWIMMING Mixed 4x100m Freestyle Jesse Puts NETHERLANDS Medal Silver Silver
SWIMMING Mixed 4x100m Freestyle Ranomi Kromowidjojo NETHERLANDS Medal Silver Silver
SWIMMING Women's 4x100m Freestyle Ranomi Kromowidjojo NETHERLANDS Medal Silver Silver
SWIMMING Women's 4x100m Freestyle Kira Toussaint NETHERLANDS Medal Silver Silver
SWIMMING Women's 4x100m Freestyle Marrit Steenbergen NETHERLANDS Medal Silver Silver
SWIMMING Women's 4x200m Freestyle Zsuzsanna Jakabos HUNGARY Medal Silver Silver
SWIMMING Women's 4x200m Freestyle Fanni Fábián HUNGARY Medal Silver Silver
SWIMMING Women's 4x100m Medley Svetlana Chimrova RUSSIA Medal Silver Silver
Swimming Men's 100m Backstroke Kliment KOLESNIKOV ROC Medal Silver Silver
Athletics Men's Discus Throw Simon PATTERSON Sweden Medal Silver Silver
Diving Team Men's Synchronized 10m Platform Team ROC - Aleksandr BONDAR, Viktor MINIBAEV ROC Medal Silver Silver
Swimming Men's 100m Breaststroke Arno KAMMINGA Netherlands Medal Silver Silver
Swimming Men's 200m Breaststroke Arno KAMMINGA Netherlands Medal Silver Silver
Swimming Men's 50m Freestyle Florent MANAUDOU France Medal Silver Silver
Swimming Women's 50m Freestyle Sarah SJOESTROEM Sweden Medal Silver Silver
Swimming Men's 1500m Freestyle Mykhailo ROMANCHUK Ukraine Medal Silver Silver
Athletics Women's Discus Throw Kristin PUDENZ Germany Medal Silver Silver
Athletics Women's Triple Jump Patricia MAMONA Portugal Medal Silver Silver
Canoe Team Men's Kayak Double 1000m Team Germany - Max HOFF, Jacob SCHOPF Germany Medal Silver Silver
Swimming Men's 10km Marathon Swimming Kristóf RASOVSZKY Hungary Medal Silver Silver
Athletics Women's Heptathlon Anouk VETTER Netherlands Medal Silver Silver
Swimming Women's 10km Marathon Swimming Sharon VAN ROUWENDAAL Netherlands Medal Silver Silver
Canoe Team Women's Canoe Double 500m Team Ukraine Anastasiia CHETVERIKOVA, Liudmyla LUZAN Ukraine Medal Silver Silver
Athletics Women's Javelin Throw Maria ANDREJCZYK Poland Medal Silver Silver
Athletics Men's Javelin Throw Jakub VADLEJCH Czech Republic Medal Silver Silver
Athletics Team Men's 4 X 400m Relay Terrence AGARD, Ramsey ANGELA, Liemarvin BONEVACIA, Jochem DOBBER & Team NL Netherlands Medal Silver Silver
Athletics Team Women's 4x400m Relay Team Poland - Justyna SWIETY-ERSETIC, Anna KIELBASINSKA, Natalia KACZMAREK, Malgorzata HOLUB-KOWALIK, Iga BAUMGART-WITAN Poland Medal Silver Silver
Athletics Men's 400m - T62 HENDRIKS Olivier Netherlands Medal Silver Silver
Athletics Women's Javelin Throw - F46 ROORDA Noelle Netherlands Medal Silver Silver
Swimming Men's 400m Freestyle - S10 TAKKEN Bas Netherlands Medal Silver Silver
Swimming Women's 100m Breaststroke - SB9 KRUGER Lisa Netherlands Medal Silver Silver
Swimming Women's 100m Freestyle - S10 ZIJDERVELD Chantalle Netherlands Medal Silver Silver
Swimming Women's 100m Freestyle - S11 BRUINSMA Liesette Netherlands Medal Silver Silver
Swimming Women's 400m Freestyle - S11 BRUINSMA Liesette Netherlands Medal Silver Silver
Swimming Women's 50m Freestyle - S10 ZIJDERVELD Chantalle Netherlands Medal Silver Silver
Judo Women -63 kg HUSIEVA Iryna Ukraine Medal Silver Silver
Wheelchair Fencing Men's Sabre Individual - Category A MANKO Artem Ukraine Medal Silver Silver
Wheelchair Fencing Women's Foil Individual - Category A MORKVYCH Nataliia Ukraine Medal Silver Silver
Wheelchair Fencing Women's Sabre Individual - Category B FEDOTA Olena Ukraine Medal Silver Silver
Wheelchair Fencing Women's Épée Team BREUS Yevheniia - FEDOTA Olena - MORKVYCH Nataliia / TEAM Ukraine Ukraine Medal Silver Silver
Athletics Men's 200m - T64 STRENG Felix Germany Medal Silver Silver
Athletics Men's Long Jump - T63 SCHAEFER Leon Germany Medal Silver Silver
Athletics Women's 100m - T64 BENSUSAN Irmgard Germany Medal Silver Silver
Athletics Women's 200m - T64 BENSUSAN Irmgard Germany Medal Silver Silver
Athletics Women's Javelin Throw - F34 HERRMANN Frances Germany Medal Silver Silver
Swimming Women's 200m Individual Medley - SM10 PAP Bianka Hungary Medal Silver Silver
Swimming Women's 200m Individual Medley - SM9 KONKOLY Zsofia Hungary Medal Silver Silver
Swimming Women's 400m Freestyle - S10 PAP Bianka Hungary Medal Silver Silver
Swimming Women's 400m Freestyle - S9 KONKOLY Zsofia Hungary Medal Silver Silver
Swimming Men's 100m Backstroke - S9 SHCHALKANAU Yahor Belarus Medal Silver Silver
Athletics Men's Shot Put - F33 KARDJENA Kamel Algeria Medal Silver Silver
Medal Bronze 163 Bronze
Swimming Men's 4×100m Freestyle Relay Team Belgium Belgium Medal Bronze Bronze
Swimming Women's 4×100m Freestyle Relay Team Sweden Sweden Medal Bronze Bronze
Track&Field Men's 400m Hurdles Kariem Hussein Switzerland Medal Bronze Bronze
Track&Field Women's 400m Hurdles Lea Sprunger Switzerland Medal Bronze Bronze
Track&Field Women's Discus Throw Shanice Craft Germany Medal Bronze Bronze
Track&Field Women's Shot Put Emel Dereli Turkey Medal Bronze Bronze
Track&Field Women's Long Jump Malaika Mihambo Germany Medal Bronze Bronze
Track&Field Men's Discus Throw Daniel Jasinski Germany Medal Bronze Bronze
Track&Field Men's High Jump Bohdan Bondarenko Ukraine Medal Bronze Bronze
Track&Field Men's 400m Hurdles Yasmani Copello Escobar Turkey Medal Bronze Bronze
Swimming Women's 100m Freestyle Sarah Sjöström Sweden Medal Bronze Bronze
Swimming Women's 200m Breastroke Shi Jinglin China Medal Bronze Bronze
Diving Men's 3m Springboard Patrick Hausding Germany Medal Bronze Bronze
Field Hockey Men's Field Hockey National Hockey Team Germany Medal Bronze Bronze
Field Hockey Women's Field Hockey National Hockey Team Germany Medal Bronze Bronze
Track&Field Paralympics - Men's 100m - T12 Thomas Ulbricht Germany Medal Bronze Bronze
Swimming Paralympics - Men's 150m Individual Medley - SM4 Jonas Larsen Denmark Medal Bronze Bronze
Table Tennis Paralympics - Men’s Team – Class 4-5 Abdullah Öztürk Turkey Medal Bronze Bronze
Track&Field Paralympics - Women's 100m - T12 Katrin Mueller-Rottgardt Germany Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 50m Freestyle Benjamin Proud Great Britain Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 50m Breaststroke Cameron Van Der Burgh South Africa Medal Bronze Bronze
Swimming Women's 200m Breaststroke Jinglin Shi China Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 4x100m Medley Relay Evgeny Rylov & Russia Team Russia Medal Bronze Bronze
Diving Men's 3m Synchronised Oleg Kolodiy & Illya Kvasha Ukraine Medal Bronze Bronze
Volleyball Women Turkey National Team Turkey Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 200m Backstroke Danas Rapsys Lithuania Medal Bronze Bronze
Swimming Mixed 4x50m Freestyle Relay Marco Orsi & Italy Team Italy Medal Bronze Bronze
Finswimming Women's Bi Fins 50m Krisztina Varga Hungary Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 100m Freestyle Mehdy Metella France Medal Bronze Bronze
Swimming Women's 4x100m Freestyle Relay Pernille Blume Denmark Medal Bronze Bronze
Swimming Women's 4x100m Medley Relay Georgia Davies Great Britain Medal Bronze Bronze
Swimming Mixed 4x100m Freestyle Relay Kliment Kolesnikov Russia Medal Bronze Bronze
Diving Men's 1m Springboard James Heatly Great Britain Medal Bronze Bronze
Synchronised Swimming Solo Free Routine Yakhno Yelyzaveta Ukraine Medal Bronze Bronze
Open Water Men's 5km Logan Fontaine France Medal Bronze Bronze
Open Water Women's 25km Lara Grangeon France Medal Bronze Bronze
Open Water Mixed 5km Lara Grangeon France Medal Bronze Bronze
Athletics Men's Decathlon Vitaliy Zhuk Belarus Medal Bronze Bronze
Athletics Women's Shot Put Aliona Dubitskaya Belarus Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 100m Backstroke Kliment Kolesnikov Russia Medal Bronze Bronze
Swimming Women's 100m Backstroke Georgia Davies Great Britain Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 100m Butterfly James Guy Great Britain Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 400m Freestyle James Guy Great Britain Medal Bronze Bronze
Swimming Women's 100m Backstroke Georgia Davies Great Britain Medal Bronze Bronze
Swimming Mixed 4x100m Medley Relay Chad Le Clos South Africa Medal Bronze Bronze
Athletics Men's Shot Put Tomáš Staněk Czech Medal Bronze Bronze
Athletics Women's 60m Hurdles Nadine Visser Netherlands Medal Bronze Bronze
Athletics Women's 1500m Sifan Hassan Netherlands Medal Bronze Bronze
Athletics Men's 60m Joris Van Gool Netherlands Medal Bronze Bronze
Athletics Men's Shot Put Tomas Stanek Slovakia Medal Bronze Bronze
Athletics Men's Triple Jump Hess Max Germany Medal Bronze Bronze
Athletics Women's 60m Hurdles Elvira Herman Belarus Medal Bronze Bronze
Athletics Women's Long Jump Maryna Bekh Ukraine Medal Bronze Bronze
Athletics Women's High Jump Airine Palsyte Lithuania Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 100m Butterfly Chad le Clos South Africa Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 200m Butterfly Chad le Clos South Africa Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 50m Backstroke Kliment Kolesnikov Russia Medal Bronze Bronze
Swimming Women's 50m Backstroke Daria Vaskina Russia Medal Bronze Bronze
Swimming Women's 100m Freestyle Sarah Sjöström Sweden Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 100m Freestyle Vladislav Grinev Russia Medal Bronze Bronze
Swimming Women's 200m Freestyle Sarah Sjöström Sweden Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 200m Freestyle Martin Malyutin Russia Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 800m Freestyle David Aubry France Medal Bronze Bronze
Swimming Mixed 4x100m Medley Relay Georgia Davies, James Guy Great Britain Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 4x100m Medley Relay Kirill Prigoda, Evgeny Rylov Russia Medal Bronze Bronze
Swimming Mixed 4x100m Freestyle Relay Clement Mignon, Mehdy Metella, Marie Wattel France Medal Bronze Bronze
Open Water Women's 5km Leonie Beck Germany Medal Bronze Bronze
Open Water Women's 25km Lara Grangeon France Medal Bronze Bronze
Diving Men's 3m Springboard Jack Laugher Great Britain Medal Bronze Bronze
Diving Men's 10m Synchronised Matthew Lee Great Britain Medal Bronze Bronze
Athletics Men's Javelin Throw Johannes Vetter Germany Medal Bronze Bronze
Athletics Mixed 4x400m Relay Abbas Abubakar Abbas, Salwa Eid Naser, Aminat Yusuf Jamal, Musa Isah Bahrain Medal Bronze Bronze
Athletics Women's Heptathlon (Javelin Throw) Verena Preiner Austria Medal Bronze Bronze
Athletics Men's Pole Vault Piotr Lisek Poland Medal Bronze Bronze
Athletics Men's 100m T64 Felix Streng Germany Medal Bronze Bronze
Athletics Women's 100m T64 Kimberly Alkemade Netherlands Medal Bronze Bronze
Athletics Men's 200m T61 Ali Laçin Germany Medal Bronze Bronze
Athletics Women's 100m T35 Nienke Timmer Netherlands Medal Bronze Bronze
Athletics Women's 400m T53 Hamide Doğangün Turkey Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 200m Breaststroke Marco Koch Germany Medal Bronze Bronze
Swimming Women's 100m Backstroke Georgia Davies Great Britain Medal Bronze Bronze
Swimming Women's 50m Butterfly Emilie Beckmann Denmark Medal Bronze Bronze
Swimming Mixed 4x50m Medley Pernille Blume, Jeanette Ottesen, Tobias Bjerg Denmark Medal Bronze Bronze
Swimming Women's 200m Butterfly Zsuzsanna Jakabos Hungary Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 100m Backstroke Robert Glință Romania Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 1500m Freestyle David Aubry France Medal Bronze Bronze
Swimming Women's 4x50m Freestyle Julie Janset, Jeanette Ottesen, Emilie Beckmann, Pernille Blume Denmark Medal Bronze Bronze
Swimming Mixed 4x50m Freestyle Maxime Grousset, Florent Manaudou, Mélanie Henique France Medal Bronze Bronze
Swimming Women's 50m Freestyle Pernille Blume Denmark Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 50m Freestyle Maksim Lobanovskii Hungary Medal Bronze Bronze
Swimming Women's 4x50m Medley Arina Surkova Russia Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 100m Freestyle Vladislav Grinev Russia Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 50m Butterfly Ümit Can Güreş Turkey Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 4x50m Medley Ilya Shymanovich, Yauhen Tsukrin Belarus Medal Bronze Bronze
Diving Mixed Team Event Katherine Torrance Great Britain Medal Bronze Bronze
Diving Men's 3m Springboard James Heatly Great Britain Medal Bronze Bronze
Athletics Women's Long Jump Khaddi Sagnia Sweden Medal Bronze Bronze
Athletics Men's 60m Ján Volko Slovakia Medal Bronze Bronze
Athletics Men's Pole Vault Piotr Lisek Poland Medal Bronze Bronze
Athletics Men's Heptathlon Pawel Wiesiolek Poland Medal Bronze Bronze
Athletics Men's High Jump Thomas Carmoy Germany Medal Bronze Bronze
Athletics 4X100 Metres Relay Women Jamile SAMUEL Netherlands Medal Bronze Bronze
Athletics 4X100 Metres Relay Women Dafne SCHIPPERS Netherlands Medal Bronze Bronze
Athletics 4X100 Metres Relay Women Nadine VISSER Netherlands Medal Bronze Bronze
Athletics 4X100 Metres Relay Women Naomi SEDNEY Netherlands Medal Bronze Bronze
Track and Field Men's Shot Put Dennis LEWKE GERMANY Medal Bronze Bronze
SWIMMING Women’s 800m Freestyle Anna Egorova RUSSIA Medal Bronze Bronze
SWIMMING Women’s 200m Butterfly Svetlana Chimrova RUSSIA Medal Bronze Bronze
SWIMMING Men's 200m Backstroke Roman Mityukov SWISS Medal Bronze Bronze
SWIMMING Mixed 4x200 Freestyle Aleksandr Krasnykh RUSSIA Medal Bronze Bronze
SWIMMING Mixed 4x200 Freestyle Anna Egorova RUSSIA Medal Bronze Bronze
SWIMMING Mixed 4x200 Freestyle Anastasia Kirpichnikova RUSSIA Medal Bronze Bronze
Judo Women's -48kg Judo Daria BILODID Ukraine Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 100m Freestyle Kliment KOLESNIKOV ROC Medal Bronze Bronze
Archery Team Women's Team Archery Charline SCHWARZ, Michelle KROPPEN & Team Germany Germany Medal Bronze Bronze
Swimming Women's 50m Freestyle Pernille BLUME Denmark Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 800m Freestyle Mykhailo ROMANCHUK Ukraine Medal Bronze Bronze
Athletics Women's Hammer Throw Malwina KOPRON Poland Medal Bronze Bronze
Canoe Team Men's Canoe Double 1000m Team Germany - Sebastian BRENDEL, Tim HECKER Germany Medal Bronze Bronze
Diving Men's 3m Springboard Jack LAUGHER Great Britain Medal Bronze Bronze
Athletics Men's Hammer Throw Pawel FAJDEK Poland Medal Bronze Bronze
Athletics Women’s Hurdles 400m Famke BOL Netherlands Medal Bronze Bronze
Athletics Men's 800m Patryk DOBEK Poland Medal Bronze Bronze
Canoe Women's Canoe Single 200m Liudmyla LUZAN Ukraine Medal Bronze Bronze
Athletics Women's Heptathlon Emma OOSTERWEGEL Netherlands Medal Bronze Bronze
Diving Men's 10m Platform Thomas DALEY Great Britain Medal Bronze Bronze
Canoe Team Men's Kayak Four 500m Samuel BALAZ, Erik VLCEK, Denis MYSAK & Team Slovakia Slovakia Medal Bronze Bronze
Athletics Men's Javelin Throw Vitezslav VESELY Czech Republic Medal Bronze Bronze
Wrestling Women's Freestyle 76kg Yasemin ADAR Turkey Medal Bronze Bronze
Wrestling Mens Freestyle +125 kg Taha AKGÜL Turkey Medal Bronze Bronze
Wrestling Men's Greco-Roman 130kg Rıza KAYAALP Turkey Medal Bronze Bronze
Wrestling Men's Greco-Roman 67kg Frank STAEBLER Germany Medal Bronze Bronze
Athletics Women's 200m - T64 ALKEMADE Kimberly Netherlands Medal Bronze Bronze
Athletics Women's Long Jump - T64 van GANSEWINKEL Marlene Netherlands Medal Bronze Bronze
Athletics Women's Marathon - T54 den BOER Nikita Netherlands Medal Bronze Bronze
Athletics Men's 200m Individual Medley - SM10 TAKKEN Bas Netherlands Medal Bronze Bronze
Athletics Men's 200m Individual Medley - SM13 van WANROOIJ Thomas Netherlands Medal Bronze Bronze
Athletics Women's 100m Backstroke - S10 KRUGER Lisa Netherlands Medal Bronze Bronze
Athletics Women's 100m Butterfly - S10 ZIJDERVELD Chantalle Netherlands Medal Bronze Bronze
Athletics Women's 100m Freestyle - S10 KRUGER Lisa Netherlands Medal Bronze Bronze
Athletics Women's 200m Individual Medley - SM10 KRUGER Lisa Netherlands Medal Bronze Bronze
Judo Men -73 kg MAHOMEDOV Rufat Ukraine Medal Bronze Bronze
Judo Men -90 kg NAZARENKO Oleksandr Ukraine Medal Bronze Bronze
Judo Women -48 kg IVANYTSKA Yuliia Ukraine Medal Bronze Bronze
Judo Women -52 kg NIKOLAYCHYK Nataliya Ukraine Medal Bronze Bronze
Wheelchair Fencing Women's Sabre Individual - Category A BREUS Yevheniia Ukraine Medal Bronze Bronze
Athletics Men's 100m - T63 SCHAEFER Leon Germany Medal Bronze Bronze
Athletics Men's 100m - T64 FLOORS Johannes Germany Medal Bronze Bronze
Athletics Men's 200m - T61 LACIN Ali Germany Medal Bronze Bronze
Athletics Men's Shot Put - F36 DIETZ Sebastian Germany Medal Bronze Bronze
Athletics Men's Shot Put - F41 KAPPEL Niko Germany Medal Bronze Bronze
Athletics Women's 100m - T38 AVE Lindy Germany Medal Bronze Bronze
Swimming Women's 100m Backstroke - S6 SCHOTT Verena Germany Medal Bronze Bronze
Swimming Women's 100m Breaststroke - SB5 SCHOTT Verena Germany Medal Bronze Bronze
Swimming Women's 200m Individual Medley - SM6 SCHOTT Verena Germany Medal Bronze Bronze
Athletics Women's Long Jump - T63 KRATTER Elena Switzerland Medal Bronze Bronze
Athletics Women's Club Throw - F32 GASMI Mounia Algeria Medal Bronze Bronze
Table Tennis Men's Singles - Class 4 TURAN Nesim Turkey Medal Bronze Bronze
Table Tennis Men's Singles - Class 5 OZTURK Ali Turkey Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 100m Breaststroke - SB13 ZHUMAGALI Nurdaulet Kazakhstan Medal Bronze Bronze
Athletics Women's Long Jump - T47 RODRIGUEZ Kiara Ecuador Medal Bronze Bronze
Athletics Women's Shot Put - F20 MENDEZ Anais Ecuador Medal Bronze Bronze
Swimming Men's 100m Backstroke - S6 SINOVCIC Dino Croatia Medal Bronze Bronze
Total: 521 Medals