ANTRENMAN

Kişisel ve grup eğitim programlarıyla mevcut performansınızı öğrenin ve eğitimle sonuçlanacak geri bildirimlerle başarınızı artırın.

 • Vertimax

  Son teknoloji antrenman araçları dikey atlama, hız ve patlayıcı güç ve ivmeyi neredeyse her konumda geliştirmeye yardımcı olur.

 • Kişisel Antrenman

  Uygulamalı talimatları ve Gloria Sports Arena fitness stüdyosunda sertifikalı atrenörlerle yapılan bir saatlik yüz yüze eğitim seanslarını içerir. Antrenman, bireysel sporcular için özel olarak tasarlanmıştır. Hedefiniz ister kilo vermek ve kas kazanmak olsun isterseniz vücut kompozisyonunu değiştirmek veya egzersiz rutinini değiştirmek olsun; kişisel antrenmanlar amacınıza ulaşmanızı sağlar.

 • Technogym

  Ağırlık
  KINESIS CLASS & ONE - Technogym
  OMNIA™ 8 & 3 - Technogym
  PURESTRENGTH - Technogym
  SELECTION MED - Technogym
  TAM & YARIM AĞIRLIK İSTASYONU - Technogym
  ARKE™ KİT - Technogym
  SERBEST AĞIRLIK PLATFORMLARI

  Kardiyo
  GROUP CYCLE™ - Technogym
  EXCITE® - Technogym
  KOŞU – Koşu Bandı
  SYNCHRO - Cross Training
  VARIO - Eliptik
  RECLINE - Bisiklet
  TOP – Üst Vücut Kardiyo

 • Speedcourt – Hız, Çeviklik & Koordinasyon Testleri & Antrenmanları

  SpeedCourt, hız ve çeviklik, koordinasyon, görsel ve bilişsel algı ve son aşama rehabilitasyon için çok fonksiyonlu bir eğitim ve ölçüm sistemidir. 50m2’lik bir spor sahası alanında, 12 sensör alanı, son derece gelişmiş yazılımlarla bağlanmış ve yönlendirilmiştir. Temel, hareket, patlayıcılık ve reaktif hız, ivme ve çeviklik, güç ve yaralanma önleme çeşitleri, koç tarafından oluşturulabilir ve sporcu için geniş bir ekranda görselleştirilebilir.

 • Zemin Tepki Kuvvet Ölçümü

  Reaktif kapasite (veya ‘Gerilme-kısalma döngüsü’) nöromüsküler ve koordinatif performans hakkında bilgi vermektedir. Atlama testleri ve gelişmiş teknikler, oldukça hassas Kistler baskı plakaları ile gerçekleştirilir.

 • High Speed Video Analysis (Contemplas)

  Templo Hareket Analiz Yazılımı ile Contemplas, günlük sorunlara uygun bireysel çözümler sunar ve 2-3 boyutu duruş, yürüme, yüzme ve spora özgü teknik analiz için çoklu kamera verileri yakalamayı sağlar.

  Gait Analizi
  Yürüme ve koşma becerilerini etkileyen problemleri olan bireylerin takip edilmesinde, gerekli programların oluşturulmasında ve tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca sporcuların koşu tekniklerinin daha ekonomik olması için spor biyomekaniğinde ve sakatlık geçiren kişilerin postürler veya hareketle alakalı sorunlarının tespit edilmesinde kullanılmaktadır.

  Su Altı Video Analizleri
  Yüzme harketlerinin biyomekaniğini ve belirli iş akışlarına bölünmüş performansla ilgili parametreleri analiz etmek için tam bir çözüm: Başlangıç Analizi – Dönüş Analizi – Zamanlama Analizi – Rekabet Analizi – Niteliksel Hareket ve Teknik Analizi.

  Yüksek Hızlı Video Analizi
  TEMPLO Spor Analizi, sporla ilgili belirli hareketlerin değerlendirilmesini içerir. Çoklu senkronize edilmiş perspektifleri ve yararlı analiz araçlarını kullanarak, antrenörler ve sporcular kritik zayıflıkları belirleyebilir ve böylelikle sözü edilen zayıflıkların anında düzeltilmesini sağlayabilirler.

   

 • Fitlight – Reaction Time/Concentration/Focusing (Fitlight)

  ​Fitlights, sporcuların antrenman rutini uyarınca devre dışı bırakmaları için hedef olarak kullanılır. Sporcunun performansıyla ilgili derhal geribildirim için çeşitli testler yapılabilir.

 • Spartanova Sports Specific Injury Risk Analysis (Spartanova)

  Sayısız klinik ve fonksiyonel testler sayesinde, hepsi ilgili bilimsel kanıtlarla desteklenerek, kas – iskelet sistemi değerlendirilebilir ve herhangi bir önemli risk değerlendirilir. Bu tarama önerilerini bir kişi için kullanarak, bir önleme stratejisi formüle edilebilir ve derlenebilir.

 • Rigid Taping/ Kinesio Taping/ Dynamic Taping (Taping Teknikleri)

  Bantlama, Kinesio Bantlama, Dinamik Bantlama ve McConnell Bantlama Tekniği ve diğerleri, ağrı yönetimi, şişme kontrolü, doku iyileşmesi, fonsiyonel iyileştirme ve yaralanmaların önlenmesine yardımcı olur.

 • Isokinetic Strength Test and Training (İsokinetik Testler & Antrenman – ISOMED 2000)

  İzokinetik test ve eğitim sistemleri, sabit hareket hızı ve konsantrik ve eksantrik kas aktivitesi ile dinamik hareket örüntüleri ve statik izometrik kasılmalar sırasında kas kuvvetinin kesin değerlendirilmesine izin ver. Tek eklem kuvveti ölçümü ile sinerjik ve antagonistik kasların dönme zamanı ortak olarak ölçülür. Ekstremitelerin birden fazla eklem kuvveti ölçümü ile sinerjik ve antagonistik kas zincirlerinin kuvvet – zaman eğrisi belirlenebilir.

 • Hydroworx Aquatherapy (Hydroworx – Su Antrenmanı Sualtı Koşu Bandı)

  Ayarlanabilir su derinliği (hidrolik kaldırma zemini), ayarlanabilir direnç (karşı akış jetleri) ve düzenli biyolojik geri bildirim (sabit su altı kameraları). Birçok derinliğe göre ayarlanabilen havuz tabanı sayesinde eklemler üzerine uygulanan yük seçilebilir. Suyun uyguladığı hidrostatik basınç, biyolojik yapılar üzerindeki etkisiyle travma sonrası sislikleri azaltır. Su direncinin özellikleri sporcu/hasta tarafından ağrısız bir hareket aralığında doğru egzersiz şiddetinin ayarlayabilmesini sağlar (hızlı hareketler yüksek direnç oluştururken, yavaş hareketler antrenman için düşük direnç sağlar). Su direncinin kendisi de hareket sırasında cilt ve yumuşak dokulara periferik baskı uygular ve bunun da masaj benzeri olumlu bir etkisi vardır. Su direnci, iskelet kasları üzerinde daha yüksek bir kas antrenman yoğunluğu oluştururken, aynı zamanda egzersizler sırasında oluşan ekstansiyon stres de önemli ölçüde azaltılır. Böylece aşırı kullanımın fenomeni engellenir. Tüm entegre kas gruplarının artan antrenman yoğunluklarına bağlı olarak, kardiyovasküler sistem için eğitim uyaranı artmaktadır ve ilgili biyolojik yapılara optimize edilmiş antrenman adaptasyonları yaratmaktadır.

 • Functional Movement Screen – FMS (Fonsiyonel Hareket Ekranı)

  Kompakt test bataryası, fonsiyon açıklarını ve asimetrileri ortaya çıkaran iyi hazırlanmış bir skorlama sistemi sunar. Sonuçlar, düzeltici bir egzersiz programının oluşturulması için temel oluşturmaktadır.

 • EMG Analysis - 16 Channel Wireless (16 Kanal Kablosuz EMG)

  Yüzey elektrotları kullanarak iskelet kası üzerindeki elektrik fenomeni ölçülür ve hareket dizileri kapsamına kaydedilir. Bu EMG ölçümleri, ilgili kas / kas gruplarının koordinasyonu, stres yoğunluğu ve ilgili kas sisteminin yorgunluk durumu üzerine dokümantasyona izin verir.

 • Electrostimulation – EMS (Kablosuz Elektrostimülasyon)

  Elektrostimülasyon, fizyoterapi ve ağrı yönetim protokellerinin ayrılmaz bir parçasıdır ve yaralanmaları önlemek için eğitim programlarında da kullanılır. Kablosuz elektrostimülasyon yardımı ile kontrollü elektriksel darbeler kullanarak, kas uyarımı doğrudan motor sinir üzerinde oluşur.

 • Balance & Proprioception Test (Denge – Koordinasyon – Propriyosepsiyon)

  Dinamik platform, bireysel sporcuların kas iskelet sisteminin dengesiz zeminde / koşullarda mekanik ekseni stabilize etme kabiliyetinin nitel ve nicel olarak değerlendirilmesine olanak tanır. Sonuçlar, bireysel eksiklikleri tespit eder.

DİĞER SPORLAR
İLETİŞİM