MEDİKAL

Sağlığınız bizim için önemlidir. Aktif yaşamınızı tıbbi hizmetlerimizle destekleyin; muayene, teşhis, tedavi ve değerlendirme sunuyoruz.

 • Technogym

  Ağırlık
  KINESIS CLASS & ONE - Technogym
  OMNIA™ 8 & 3 - Technogym
  PURESTRENGTH - Technogym
  SELECTION MED - Technogym
  TAM & YARIM AĞIRLIK İSTASYONU - Technogym
  ARKE™ KİT - Technogym
  SERBEST AĞIRLIK PLATFORMLARI

  Kardiyo
  GROUP CYCLE™ - Technogym
  EXCITE® - Technogym
  KOŞU – Koşu Bandı
  SYNCHRO - Cross Training
  VARIO - Eliptik
  RECLINE - Bisiklet
  TOP – Üst Vücut Kardiyo

 • Fitlight – Reaction Time/Concentration/Focusing (Fitlight)

  Fitlights, sporcuların antrenman rutini uyarınca devre dışı bırakmaları için hedef olarak kullanılır. Sporcunun performansıyla ilgili derhal geribildirim için çeşitli testler yapılabilir.

 • Exercise Stress Test with ECG Monitoring (ECG/Stress ECG)

  Kalp kasının (EKG) elektrik fenomeninin türetilmesi, kalbin özellikleri ve sağlık durumuna dair sayısız kayıt tutulabilmesine olanak tanır ve tıbbi – spor muayenenin ayrılmaz bir parçasıdır.

 • Technogym Selection Med

  Technogym’in EEC Sertifikalı yüksek kaliteli spor ve tıbbi fitness ekipmanları, yüksek kalite ve güvenilirlik standartlarını garanti eder ve maksimum koruma ve konfor sağlar.

 • Terapötik Masaj

  Terapötik Masaj Terapisi, normal sistemik ve biyomekanik / fonksiyonel kullanımı eski haline getirmek için yumuşak dokunun (kas, akzar ve vücut sıvıları gibi) mobilizasyonu olarak tanımlanır. Çoğu kas-iskelet sistemi ve ilişkili problemlerin tedavisinde yardımcı olmak için kullanılabilir ve düzenli Terapötik Masaj Terapisi, gelişmiş dolaşım, lenfatik ve nörolojik işlevlerle sonuçlanır.

 • TECAR Deep Heat Therapy (Thermo TK)

  Yüksek frekanslı elektroterapi yöntemi ile derin ısı uygulanmasını sağlar. Kas – iskelet sistemindeki tüm akut ve kronik ağrılarda kullanılabilir. Hasta hissedilemeyecek seviyede ancak derin seviyelere etki eden yüksek frekansta elektrik akımı alır.

 • Submaksimal Koşu Bandı / Bisiklet Testi

  Koşu bandı, bisiklet veya kürek ergometrelerinde özel protokoller ile gaz değişimi maske ile ölçülür ve kalp aynı anda elektrotlarla izlenir. Testin analizi, egzersiz sırasında meydana gelen metabolik olaylara ışık tutarak uygun eğitim programları için bilimsel bilgi sağlar.

 • Spirometry – Lung Capacity Tests (Spirometri)

  Akciğerin fonksiyonel kapasitesi, başarılı spor aktivitesinin temel bir unsurudur. Spirometri, akciğer fonksiyonunun değerlendirilmesi için akciğer / solunum hacmini ve hava hızını belirlemek için kullanılan tıbbi bir testtir.​

 • Spartanova Sports Specific Injury Risk Analysis (Spartanova)

  Sayısız klinik ve fonksiyonel testler sayesinde, hepsi ilgili bilimsel kanıtlarla desteklenerek, kas – iskelet sistemi değerlendirilebilir ve herhangi bir önemli risk değerlendirilir. Bu tarama önerilerini bir kişi için kullanarak, bir önleme stratejisi formüle edilebilir ve derlenebilir. ve derlenebilir. 

 • Rigid Taping/ Kinesio Taping/ Dynamic Taping (Taping Teknikleri)

  Bantlama, Kinesio Bantlama, Dinamik Bantlama ve McConnell Bantlama Tekniği ve diğerleri, ağrı yönetimi, şişme kontrolü, doku iyileşmesi, fonsiyonel iyileştirme ve yaralanmaların önlenmesine yardımcı olur.

 • Resting Metabolic Rate Test (Metabolik Dinlenme Oranı)

  RMR, dinlenme sırasında harcanan enerji miktarıdır. İndirekt kalorimetri yöntemi kullanılarak gaz analizi ile ölçülmektedir. RMR ölçüldüğünde, sağlıklı kilo vermek için gerekli kalori miktarı ve ayrıca günlük fiziksel aktiviteler için ne kadar ek kaloriye ihtiyaç duyulacağı hesaplanabilir.

 • Radyal Şok Dalgası Terapisi (ESWT)

  Shockwave; subakut, subkronik ve kronik rahatsızlıkları olan ağrılı noktalara ve miyoskeletal dokulara yüksek enerji taşıyan akustik bir dalgadır. Bu terapi kemiklerin, tendonların ve diğer yumuşak dokuların yenilenme ve onarım süreçlerini destekler.

 • PRP – Platelet-Rich Plasma Injection (PRP - Platelet-Rich Plasma)

  Platelet aktivasyonu, yara ve yumuşak doku iyileşmesi sürecinde önemli bir rol oynar. Trombosit açısından zengin plazmanın (PRP) kullanımı, hastanın kendi kanının taban çizgisinin üzerinde bir trombosit konsantrasyonuna sahip bir kısmı, yaralı tendonların, bağların, kasların ve eklemlerin iyileşmesini desteklemek için çeşitli kas iskelet sistemi sorunlarına uygulanabilir.

 • Aktivite Öncesi Masaj

  Yaralanmanın önlenmesi, yorgunluktan kurtulma, gevşeme ve performansın artırılması için kullanılan bir temel masaj türüdür.

 • Aktivite Sonrası / İyileşme Masajı

  Tekrarlayan ve genellikle agresif hareketler nedeniyle aşırı kullanılan ve strese maruz kalan vücut bölgelerine odaklanan masaj türüdür. Ağrıyı, ödemi, iltihabı azaltır ve iyileşme süresini kısaltır.

 • Osteopati

  Osteopati, manuel yeniden düzenlemeleri, miyofasyal salınımı ve kas dokusu ve kemiklerin diğer fiziksel manipülasyonunu vurgulayan bir alternatif tıp türüdür.

 • Nutrition Consultation (Beslenme Danışmanlığı)

  Atletik performans ancak organizma uygun enerjiyi alırsa mümkündür. Sporcu Sağlığı & Atletik Performans Merkezi, amatör ve profesyonel sporcuları, sağlık ve fiziksel aktivite hedeflerine dayalı bireysel diyet planları geliştirerek desteklemektedir.

 • Metabolic Holter Measurement

  Günlük fiziksel aktivite düzeyini ve enerji tüketimini ve 2-3 gün boyunca uyku kalitesini değerlendirmek için beş farklı sensör ve gelişmiş bir yazılıma sahip bir kol bandı kullanılır.

 • Manual Therapy (Manüel Terapi)

  ‘Bir masajdan daha fazlası’ – Osteopathlar, Kiropraktörler ve Spor Fizyoterapistleri, kas – iskelet yaralanmalarını manuel terapi kullanarak tedavi eder.

 • Lenfödem Tedavisi

  Lenfödem, cildin hemen altında yer alan dokudaki lenf sıvısının birikmesidir. Sertifikalı lenfödem terapistleri, rahatsızlığı azaltmak için masaj teknikleri, bandaj, özel egzersizler ve ekipmanlar kullanır.

 • Local Cryotherapy (Cryo6)

  Bölgesel soğutma, soğuk sprey ve buz torbaları gibi diğer soğuk uygulama yöntemlerinin aksine Cryo6 ilgili bölgeyi asidik yanık riski olmadan kısa içerisinde soğutur. Tedavi süresince sabit bir dozaj uygulanmasını sağlar.

 • Isokinetic Strength Test and Training (İsokinetik Testler & Antrenman – ISOMED 2000)

  İzokinetik test ve eğitim sistemleri, sabit hareket hızı ve konsantrik ve eksantrik kas aktivitesi ile dinamik hareket örüntüleri ve statik izometrik kasılmalar sırasında kas kuvvetinin kesin değerlendirilmesine izin ver. Tek eklem kuvveti ölçümü ile sinerjik ve antagonistik kasların dönme zamanı ortak olarak ölçülür. Ekstremitelerin birden fazla eklem kuvveti ölçümü ile sinerjik ve antagonistik kas zincirlerinin kuvvet – zaman eğrisi belirlenebilir.

 • Insoles (Özel Yapım Tabanlıklar)

  Ayak bozukluklarını düzeltmek için, özel yapım ayakkabı tabanları, FootScan yürüme analizi verileri kullanılarak CNC lazer ekipmanında üretilebilir.

 • Icelab -110° – Tüm Vücut Soğuk Terapisi

  Hızlı iyileşme sağlar
  Geleneksel buz terapisinden daha etkilidir
  Yoğun antrenman sonrasında hızlı cildi sıkılaştırarak daha genç toparlanmayı sağlar

  Bağışıklık sistemini güçlendirir
  Soğuk algınlığı ve diğer sağlık problemlerinin ortaya çıkış oranını düşürür

  Yaralanma riskini azaltır
  Hareket aralığını arttırır

  Endorfin Seviyesini Arttırır
  Daha enerjik hissettirir
  Serotonin düzeyini arttırır ve depresyonu aşmaya yardımcı olur

  Kolajen Dokusunu Arttırır
  Cildi sıkılaştırarak daha genç görünmenizi sağlar

  Ağrıyı Azaltır
  Enflamasyonu azaltır
  Kronik ağrıyı azaltır

  Metabolizmayı Hızlandırır
  3 dakika WBC, 1 saat egzersiz kadar etkilidir
  Bir seansta yaklaşık 500 kalori yakar

  Testosteron Seviyesini Arttırır

 • Hydroworx Aquatherapy (Hydroworx – Su Antrenmanı Sualtı Koşu Bandı)

  Ayarlanabilir su derinliği (hidrolik kaldırma zemini), ayarlanabilir direnç (karşı akış jetleri) ve düzenli biyolojik geri bildirim (sabit su altı kameraları). Birçok derinliğe göre ayarlanabilen havuz tabanı sayesinde eklemler üzerine uygulanan yük seçilebilir. Suyun uyguladığı hidrostatik basınç, biyolojik yapılar üzerindeki etkisiyle travma sonrası sislikleri azaltır. Su direncinin özellikleri sporcu/hasta tarafından ağrısız bir hareket aralığında doğru egzersiz şiddetinin ayarlayabilmesini sağlar (hızlı hareketler yüksek direnç oluştururken, yavaş hareketler antrenman için düşük direnç sağlar). Su direncinin kendisi de hareket sırasında cilt ve yumuşak dokulara periferik baskı uygular ve bunun da masaj benzeri olumlu bir etkisi vardır. Su direnci, iskelet kasları üzerinde daha yüksek bir kas antrenman yoğunluğu oluştururken, aynı zamanda egzersizler sırasında oluşan ekstansiyon stres de önemli ölçüde azaltılır. Böylece aşırı kullanımın fenomeni engellenir. Tüm entegre kas gruplarının artan antrenman yoğunluklarına bağlı olarak, kardiyovasküler sistem için eğitim uyaranı artmaktadır ve ilgili biyolojik yapılara optimize edilmiş antrenman adaptasyonları yaratmaktadır.

   

 • HILTERAPIA (Hilterapia)

  Aşırı yüklenme, travmatik veya dejeneratif patolojiler, yüksek yoğunluklu lazerler, Hilterapia, doku tamirine ve rejenerasyon işlemlerine katkıda bulunan bir dizi biyolojik sinyalleri tetikleyerek önemli terapötik etkiler üreti; dahası, lenfatik drenaj ve mikrosirkülasyonu aktive eder.

 • Heart Rate Variability (Kalp Atış Hızı Değişkenlik Analizi)

  HRV, organizmanın fiziksel aktivite sırasında kardiyak ritim frekansını değiştirme yeteneğini gösterir. Böylece, iki kalp atışı arasındaki zaman gecikmesi değişimleri ölçülür. HRV – ölçümleri, performans teşviki ve yük kontrolü kapsamında eğitim biliminde giderek daha fazla uygulanmaktadır.

 • Functional Movement Screen – FMS (Fonsiyonel Hareket Ekranı)

  Kompakt test bataryası, fonsiyon açıklarını ve asimetrileri ortaya çıkaran iyi hazırlanmış bir skorlama sistemi sunar. Sonuçlar, düzeltici bir egzersiz programının oluşturulması için temel oluşturmaktadır.

 • FootScan Gait Analysis (Footscan – Gait Analizi)

  Hassas plantar basınç ölçümleri, yaralanma ve çalışma verimliliği riskini ortaya koyan eksiksiz bir klinik yürüyüş analizine olanak tanır.

 • Expert Physical Examination (Tıbbi – Spor Muayene & Check-Up)

  Kas iskelet problemleri ve genel sağlık taraması için çeşitli muayene araçlarını kullanarak fizik muayene. Hem profesyonel hem de amatör sporcular için bir ön muayene düzenli olarak (yıllık) önerilir ve şunları içerir:

  • Kapsamlı spor muayenesi
  • Genel sağlık danışması ve değerlendirmesi
  • Mevcut performans durumunun değerlendirilmesi
  • Postür ve kas iskelet sisteminin değerlendirilmesi

 • EMG Analysis - 16 Channel Wireless (16 Kanal Kablosuz EMG)

  Yüzey elektrotları kullanarak iskelet kası üzerindeki elektrik fenomeni ölçülür ve hareket dizileri kapsamına kaydedilir. Bu EMG ölçümleri, ilgili kas / kas gruplarının koordinasyonu, stres yoğunluğu ve ilgili kas sisteminin yorgunluk durumu üzerine dokümantasyona izin verir.

 • Electrostimulation – EMS (Kablosuz Elektrostimülasyon)

  Elektrostimülasyon, fizyoterapi ve ağrı yönetim protokellerinin ayrılmaz bir parçasıdır ve yaralanmaları önlemek için eğitim programlarında da kullanılır. Kablosuz elektrostimülasyon yardımı ile kontrollü elektriksel darbeler kullanarak, kas uyarımı doğrudan motor sinir üzerinde oluşur.

 • Dry Needling (Kuru İğneleme Tedavisi)

  Sportif Akupunktur ve Kuru İğneleme tedavisi her yaştan atletin en iyi performansı elde etmesine yardımcı olur. Kronik gerginliği gideren ve sağlıklı, ağrısız hareketliliği geri kazandıran, el ile yapılan en etkili araçlardan biridir.

 • Diagnostic Musculoskeletal Ultrasound (Tanısal Ultrasonografi)

  Modern renkli Doppler sonografisi, kas – iskelet sisteminin çeşitli yapılarının değerlendirilmesi için kullanılır. Yaralanmalar sonrasında iyileşme süreçlerini izlemek için etkili bir araç olarak kullanılabilir.

 • Karmaşık Fiziksel Rehabilitasyon

  Kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarının tedavisini sağlamak için birleştirilen yüksek enerjili lazer tedavisi (Hilterapia); ultrason, ESWT, elektroterapi, derin ısı, lokal kriyoterapi, manuel terapi gibi tedavi modellerinden oluşur. Uzman spor fizyoterapistleri tarafından uygulanır.

 • BodPod Body Composition Analysis (BodPod)

  Bod Pod® vücut kompozisyonu değerlendirmesi için Altın Standart olarak kabul edilir. Yetişkinler ve çocuklardaki vücut kompozisyonunu (Vücut yoğunluğu, vücut yağı, yağsız kütle) ölçmek için tüm vücut densitometrik ilkelerini kullanan dünyanın tek hava hacmi Pletismografi sistemidir.

 • Kan ve İdrar Analizi
  • BİYOKİMYASAL PROFİL
  • DEMİR PROFİLİ
  • HORMON PROFİLİ
  • ANTİJENİK PROFİL
  • ANTIGENIC PROFILE
  • LİPİT PROFİLİ
  • AŞIRI EGZERSİZ / AŞIRI ERİŞİM PROFİLİ
 • Anthropometric Measurements (Antropometrik Ölçümler)

  Atletlerin branşa özgü antropometrik özellikleri ölçülmekte ve kesin olarak belgelendirilmektedir.

 • 3D Posture Analysis (2D-3D Postür Analizleri)

  İnsan duruşunun hızlı ve kolay analizleri. Teşhis ve dokümantasyon aşağıdakiler için kullanılabilir:

  • Ameliyat öncesi ve sonrası analizler
  • Çocukların ve gençlerin duruş açıklarının tanınması
  • Rehabilitasyonda tedavi sürecinin belgelendirilmesi
  • Önleyici aktiviteler

 • Balance & Proprioception Test (Denge – Koordinasyon – Propriyosepsiyon)

  Dinamik platform, bireysel sporcuların kas iskelet sisteminin dengesiz zeminde / koşullarda mekanik ekseni stabilize etme kabiliyetinin nitel ve nicel olarak değerlendirilmesine olanak tanır. Sonuçlar, bireysel eksiklikleri tespit eder.

DİĞER SPORLAR
İLETİŞİM