İYİLEŞME & YENİLENME

En kısa sürede vücudunuzu en iyi performans seviyelerine taşıyarak dayanıklılığınızı artırın.

 • Kneipp Havuzu

  6-8 °C'de sürekli soğutulmuş suyla dolu ve içinde ve çevresinde değişen zemin kaplamaları olan havuz, egzersiz sonrası hızlı iyileşme ve ayak rahatlığı sağlar.

 • Terapötik Masaj

  Terapötik Masaj Terapisi, normal sistemik ve biyomekanik / fonksiyonel kullanımı eski haline getirmek için yumuşak dokunun (kas, akzar ve vücut sıvıları gibi) mobilizasyonu olarak tanımlanır. Çoğu kas-iskelet sistemi ve ilişkili problemlerin tedavisinde yardımcı olmak için kullanılabilir ve düzenli Terapötik Masaj Terapisi, gelişmiş dolaşım, lenfatik ve nörolojik işlevlerle sonuçlanır.

 • TECAR Deep Heat Therapy (Thermo TK)

  Yüksek frekanslı elektroterapi yöntemi ile derin ısı uygulanmasını sağlar. Kas – iskelet sistemindeki tüm akut ve kronik ağrılarda kullanılabilir. Hasta hissedilemeyecek seviyede ancak derin seviyelere etki eden yüksek frekansta elektrik akımı alır.

 • Aktivite Öncesi Masaj

  Yaralanmanın önlenmesi, yorgunluktan kurtulma, gevşeme ve performansın artırılması için kullanılan bir temel masaj türüdür.

 • Aktivite Sonrası / İyileşme Masajı

  Tekrarlayan ve genellikle agresif hareketler nedeniyle aşırı kullanılan ve strese maruz kalan vücut bölgelerine odaklanan masaj türüdür. Ağrıyı, ödemi, iltihabı azaltır ve iyileşme süresini kısaltır.

 • Lenfödem Tedavisi

  Lenfödem, cildin hemen altında yer alan dokudaki lenf sıvısının birikmesidir. Sertifikalı lenfödem terapistleri, rahatsızlığı azaltmak için masaj teknikleri, bandaj, özel egzersizler ve ekipmanlar kullanır.

 • Local Cryotherapy (Cryo6)

  Bölgesel soğutma, soğuk sprey ve buz torbaları gibi diğer soğuk uygulama yöntemlerinin aksine Cryo6 ilgili bölgeyi asidik yanık riski olmadan kısa içerisinde soğutur. Tedavi süresince sabit bir dozaj uygulanmasını sağlar.

 • Icelab -110° Tüm Vücut Soğuk Terapisi

  Hızlı iyileşme sağlar.
  Geleneksel buz terapisinden daha etkilidir.
  Yoğun antrenman sonrasında hızlı cildi sıkılaştırarak daha genç toparlanmayı sağlar

  Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  Soğuk algınlığı ve diğer sağlık problemlerinin ortaya çıkış oranını düşürür

  Yaralanma riskini azaltır.
  Hareket aralığını arttırır.

  Endorfin Seviyesini Arttırır.
  Daha enerjik hissettirir.
  Serotonin düzeyini arttırır ve depresyonu aşmaya yardımcı olur.

  Kolajen Dokusunu Arttırır.
  Cildi sıkılaştırarak daha genç görünmenizi sağlar.

  Ağrıyı Azaltır.
  Enflamasyonu azaltır.
  Kronik ağrıyı azaltır.

  Metabolizmayı Hızlandırır.
  3 dakika WBC, 1 saat egzersiz kadar etkilidir.
  Bir seansta yaklaşık 500 kalori yakar.

  Testosteron Seviyesini Arttırır.

   ​

 • Hydroworx – Su Antrenmanı Sualtı Koşu Bandı

  Ayarlanabilir su derinliği (hidrolik kaldırma zemini), ayarlanabilir direnç (karşı akış jetleri) ve düzenli biyolojik geri bildirim (sabit su altı kameraları). Birçok derinliğe göre ayarlanabilen havuz tabanı sayesinde eklemler üzerine uygulanan yük seçilebilir. Suyun uyguladığı hidrostatik basınç, biyolojik yapılar üzerindeki etkisiyle travma sonrası sislikleri azaltır. Su direncinin özellikleri sporcu/hasta tarafından ağrısız bir hareket aralığında doğru egzersiz şiddetinin ayarlayabilmesini sağlar (hızlı hareketler yüksek direnç oluştururken, yavaş hareketler antrenman için düşük direnç sağlar). Su direncinin kendisi de hareket sırasında cilt ve yumuşak dokulara periferik baskı uygular ve bunun da masaj benzeri olumlu bir etkisi vardır. Su direnci, iskelet kasları üzerinde daha yüksek bir kas antrenman yoğunluğu oluştururken, aynı zamanda egzersizler sırasında oluşan ekstansiyon stres de önemli ölçüde azaltılır. Böylece aşırı kullanımın fenomeni engellenir. Tüm entegre kas gruplarının artan antrenman yoğunluklarına bağlı olarak, kardiyovasküler sistem için eğitim uyaranı artmaktadır ve ilgili biyolojik yapılara optimize edilmiş antrenman adaptasyonları yaratmaktadır.

 • Hilterapia

  Aşırı yüklenme, travmatik veya dejeneratif patolojiler, yüksek yoğunluklu lazerler, Hilterapia, doku tamirine ve rejenerasyon işlemlerine katkıda bulunan bir dizi biyolojik sinyalleri tetikleyerek önemli terapötik etkiler üreti; dahası, lenfatik drenaj ve mikrosirkülasyonu aktive eder.

 • Karmaşık Fiziksel Rehabilitasyon

  Kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarının tedavisini sağlamak için birleştirilen yüksek enerjili lazer tedavisi (Hilterapia); ultrason, ESWT, elektroterapi, derin ısı, lokal kriyoterapi, manuel terapi gibi tedavi modellerinden oluşur. Uzman spor fizyoterapistleri tarafından uygulanır.

DİĞER SPORLAR
İLETİŞİM