PERFORMANS

Performansınızı ölçmek ve başarınızı ileriye taşımak için performans testlerinden yararlanın.

 • Technogym

  Ağırlık
  KINESIS CLASS & ONE - Technogym
  OMNIA™ 8 & 3 - Technogym
  PURESTRENGTH - Technogym
  SELECTION MED - Technogym
  TAM & YARIM AĞIRLIK İSTASYONU - Technogym
  ARKE™ KİT - Technogym
  SERBEST AĞIRLIK PLATFORMLARI

  Kardiyo
  GROUP CYCLE™ - Technogym
  EXCITE® - Technogym
  KOŞU – Koşu Bandı
  SYNCHRO - Cross Training
  VARIO - Eliptik
  RECLINE - Bisiklet
  TOP – Üst Vücut Kardiyo

 • Wingate Anaerobic Capacity Test (Wingate Anaerobik Kapasite Testi)

  Wingate Test, anaerobik kapasiteyi belirlemek için standart test metodudur ve kısa sürede maksimum yük ile ergometre testi olarak uygulanır.

 • Hızlı Koşu Testi

  Sporun ihtiyaçlarına bağlı olarak çeşitli hızlı koşu testleri için hem mobil hem de sabit fotoseller sunulmaktadır. Mobil sistem; parkurda, spor salonunda veya diğer spor sahalarında kullanılabilir. İç mekân koşu parkurundaki sabit tek taraflı fotosel sistemi, 120 metrede her 10 metrede bir ayrık zamanın algılanmasını sağlar.

 • Speedcourt – Speed, Agility & Coordination Training (Speedcourt – Hız, Çeviklik & Koordinasyon Testleri & Antrenmanları)

  SpeedCourt, hız ve çeviklik, koordinasyon, görsel ve bilişsel algı ve son aşama rehabilitasyon için çok fonksiyonlu bir eğitim ve ölçüm sistemidir. 50m2’lik bir spor sahası alanında, 12 sensör alanı, son derece gelişmiş yazılımlarla bağlanmış ve yönlendirilmiştir. Temel, hareket, patlayıcılık ve reaktif hız, ivme ve çeviklik, güç ve yaralanma önleme çeşitleri, koç tarafından oluşturulabilir ve sporcu için geniş bir ekranda görselleştirilebilir.

 • Optojump Running Analysis (Optojump – Sprint & Gait Analiz Sistemi)

  İletim ve alma çubuklarından oluşan 30 metrelik bir optik ölçüm sistemi çubuklar arasındaki iletişimi keser ve sürelini hesaplar. Koşu veya farklı spesifik atletik hareketlerinin sıçrayış / temas süreleri ve diğer tüm önemli parametreleri ölçmeye yarar.

 • Maximal Oxygen Consumption Test – VO2max (VO2max Testi)

  Maksimum oksijen kullanma kapasitesi (VO2max) sporcuların dayanıklık kapasitelerinin ölçülmesinde kullanılan en önemli kriterdir. Motorik dayanıklılığın -brüt kriteri- olarak tanımlanır.

 • Lactate Test (Laktat Analizi)

  Bireysel anaerobik eşik seviyesini (sabit laktatlı durumda maksimum efor seviyeleri) ve efor harcama anında ve efor sonrasında aerobik eşik seviyesini belirler. Eşik seviyeleri, hedefe yönelik dayanıklık eğitiminin tam yoğunluğunu sağlar.

 • Jump Tests (Zemin Tepki Kuvvet Ölçümü)

  Reaktif kapasite (veya ‘Gerilme-kısalma döngüsü’) nöromüsküler ve koordinatif performans hakkında bilgi vermektedir. Atlama testleri ve gelişmiş teknikler, oldukça hassas Kistler baskı plakaları ile gerçekleştirilir.

 • High Speed Video Analysis (Contemplas)

  Templo Hareket Analiz Yazılımı ile Contemplas, günlük sorunlara uygun bireysel çözümler sunar ve 2-3 boyutu duruş, yürüme, yüzme ve spora özgü teknik analiz için çoklu kamera verileri yakalamayı sağlar.

  Gait Analizi

  Yürüme ve koşma becerilerini etkileyen problemleri olan bireylerin takip edilmesinde, gerekli programların oluşturulmasında ve tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca sporcuların koşu tekniklerinin daha ekonomik olması için spor biyomekaniğinde ve sakatlık geçiren kişilerin postürler veya hareketle alakalı sorunlarının tespit edilmesinde kullanılmaktadır.

  Su Altı Video Analizleri

  Yüzme harketlerinin biyomekaniğini ve belirli iş akışlarına bölünmüş performansla ilgili parametreleri analiz etmek için tam bir çözüm:
  Başlangıç Analizi – Dönüş Analizi – Zamanlama Analizi – Rekabet Analizi – Niteliksel Hareket ve Teknik Analizi.

  Yüksek Hızlı Video Analizi

  TEMPLO Spor Analizi, sporla ilgili belirli hareketlerin değerlendirilmesini içerir. Çoklu senkronize edilmiş perspektifleri ve yararlı analiz araçlarını kullanarak, antrenörler ve sporcular kritik zayıflıkları belirleyebilir ve böylelikle sözü edilen zayıflıkların anında düzeltilmesini sağlayabilirler.

   

 • Fitlight – Reaction Time/Concentration/Focusing (Fitlight)

  Fitlights, sporcuların antrenman rutini uyarınca devre dışı bırakmaları için hedef olarak kullanılır. Sporcunun performansıyla ilgili derhal geribildirim için çeşitli testler yapılabilir.

 • Exercise Stress Test with ECG Monitoring (ECG/Stress ECG)

  Kalp kasının (EKG) elektrik fenomeninin türetilmesi, kalbin özellikleri ve sağlık durumuna dair sayısız kayıt tutulabilmesine olanak tanır ve tıbbi – spor muayenenin ayrılmaz bir parçasıdır.

 • Submaksimal Koşu Bandı / Bisiklet Testi

  Koşu bandı, bisiklet veya kürek ergometrelerinde özel protokoller ile gaz değişimi maske ile ölçülür ve kalp aynı anda elektrotlarla izlenir. Testin analizi, egzersiz sırasında meydana gelen metabolik olaylara ışık tutarak uygun eğitim programları için bilimsel bilgi sağlar.

 • Spartanova Sports Specific Injury Risk Analysis (Spartanova)

  Sayısız klinik ve fonksiyonel testler sayesinde, hepsi ilgili bilimsel kanıtlarla desteklenerek, kas – iskelet sistemi değerlendirilebilir ve herhangi bir önemli risk değerlendirilir. Bu tarama önerilerini bir kişi için kullanarak, bir önleme stratejisi formüle edilebilir ve derlenebilir.

 • Metabolic Holter Measurement (Metabolik Holter Değerlendirmesi)

  Farklı fiziksel aktivite düzeylerini ve farklı enerji harcamalarını değerlendirmek ve belgelemek için farklı sensörler ve gelişmiş yazılımlara sahip bir dizi kol/göğüs bandı kullanılır.

 • Isokinetic Strength Test and Training (İsokinetik Testler & Antrenman – ISOMED 2000)

  İzokinetik test ve eğitim sistemleri, sabit hareket hızı ve konsantrik ve eksantrik kas aktivitesi ile dinamik hareket örüntüleri ve statik izometrik kasılmalar sırasında kas kuvvetinin kesin değerlendirilmesine izin ver. Tek eklem kuvveti ölçümü ile sinerjik ve antagonistik kasların dönme zamanı ortak olarak ölçülür. Ekstremitelerin birden fazla eklem kuvveti ölçümü ile sinerjik ve antagonistik kas zincirlerinin kuvvet – zaman eğrisi belirlenebilir.

 • Insoles (Özel Yapım Tabanlıklar)

  Ayak bozukluklarını düzeltmek için, özel yapım ayakkabı tabanları, FootScan yürüme analizi verileri kullanılarak CNC lazer ekipmanında üretilebilir.

 • Hydroworx Aquatherapy (Hydroworx – Su Antrenmanı Sualtı Koşu Bandı)

  Ayarlanabilir su derinliği (hidrolik kaldırma zemini), ayarlanabilir direnç (karşı akış jetleri) ve düzenli biyolojik geri bildirim (sabit su altı kameraları). Birçok derinliğe göre ayarlanabilen havuz tabanı sayesinde eklemler üzerine uygulanan yük seçilebilir. Suyun uyguladığı hidrostatik basınç, biyolojik yapılar üzerindeki etkisiyle travma sonrası sislikleri azaltır. Su direncinin özellikleri sporcu/hasta tarafından ağrısız bir hareket aralığında doğru egzersiz şiddetinin ayarlayabilmesini sağlar (hızlı hareketler yüksek direnç oluştururken, yavaş hareketler antrenman için düşük direnç sağlar). Su direncinin kendisi de hareket sırasında cilt ve yumuşak dokulara periferik baskı uygular ve bunun da masaj benzeri olumlu bir etkisi vardır. Su direnci, iskelet kasları üzerinde daha yüksek bir kas antrenman yoğunluğu oluştururken, aynı zamanda egzersizler sırasında oluşan ekstansiyon stres de önemli ölçüde azaltılır. Böylece aşırı kullanımın fenomeni engellenir. Tüm entegre kas gruplarının artan antrenman yoğunluklarına bağlı olarak, kardiyovasküler sistem için eğitim uyaranı artmaktadır ve ilgili biyolojik yapılara optimize edilmiş antrenman adaptasyonları yaratmaktadır.

 • Heart Rate Variability (Kalp Atış Hızı Değişkenlik Analizi)

  HRV, organizmanın fiziksel aktivite sırasında kardiyak ritim frekansını değiştirme yeteneğini gösterir. Böylece, iki kalp atışı arasındaki zaman gecikmesi değişimleri ölçülür. HRV – ölçümleri, performans teşviki ve yük kontrolü kapsamında eğitim biliminde giderek daha fazla uygulanmaktadır.

 • Functional Movement Screen – FMS (Fonsiyonel Hareket Ekranı)

  Kompakt test bataryası, fonsiyon açıklarını ve asimetrileri ortaya çıkaran iyi hazırlanmış bir skorlama sistemi sunar. Sonuçlar, düzeltici bir egzersiz programının oluşturulması için temel oluşturmaktadır.

 • FootScan Gait Analysis (Footscan – Gait Analizi)

  Hassas plantar basınç ölçümleri, yaralanma ve çalışma verimliliği riskini ortaya koyan eksiksiz bir klinik yürüyüş analizine olanak tanır.

 • EMG Analysis - 16 Channel Wireless (16 Kanal Kablosuz EMG)

  Yüzey elektrotları kullanarak iskelet kası üzerindeki elektrik fenomeni ölçülür ve hareket dizileri kapsamına kaydedilir. Bu EMG ölçümleri, ilgili kas / kas gruplarının koordinasyonu, stres yoğunluğu ve ilgili kas sisteminin yorgunluk durumu üzerine dokümantasyona izin verir.

 • Electrostimulation – EMS (Kablosuz Elektrostimülasyon)

  Elektrostimülasyon, fizyoterapi ve ağrı yönetim protokellerinin ayrılmaz bir parçasıdır ve yaralanmaları önlemek için eğitim programlarında da kullanılır. Kablosuz elektrostimülasyon yardımı ile kontrollü elektriksel darbeler kullanarak, kas uyarımı doğrudan motor sinir üzerinde oluşur.

 • BodPod Body Composition Analysis (BodPod)

  Bod Pod® vücut kompozisyonu değerlendirmesi için Altın Standart olarak kabul edilir. Yetişkinler ve çocuklardaki vücut kompozisyonunu (Vücut yoğunluğu, vücut yağı, yağsız kütle) ölçmek için tüm vücut densitometrik ilkelerini kullanan dünyanın tek hava hacmi Pletismografi sistemidir.

 • Balance & Proprioception Test (Denge – Koordinasyon – Propriyosepsiyon)

  Dinamik platform, bireysel sporcuların kas iskelet sisteminin dengesiz zeminde / koşullarda mekanik ekseni stabilize etme kabiliyetinin nitel ve nicel olarak değerlendirilmesine olanak tanır. Sonuçlar, bireysel eksiklikleri tespit eder.

DİĞER SPORLAR
İLETİŞİM