B 4 B 4

01.11.2017

Antalya, Gloria Ironman 70.3 Turkey İçin Binlerce Sporcuya ve Spor Severe Ev Sahipliği Yaptı

Antalya’da üçüncü kez düzenlenen Gloria Ironman 70.3 Turkey yarışının başlangıcı gibi finali de görkemli oldu. Yarışlarda erkekler kategorisinde birinciliği Güney Afrikalı triatlet Jeren Seegers alırken, bayanlar kategorisinde ise Belçikalı triatlet Sara Van der Wel ilk sıraya ismini yazdırdı.

Yarışa ilk olarak, rahatsızlığı bulunan 14 yaşındaki oğlu Rio'yu kano ile çekerek yarışan Nicholas Watson başladı. Watson'ın ardından, profesyonel erkek ve kadın yarışmacıların denize girmesiyle yarış devam etti. Sporcular Gloria Serenity Resorts’ün plajında gerçekleşen 1,9 kilometrelik yüzme etabının ardından, EXPO Fuar Alanı içerisinden de geçen 90 kilometrelik bisiklet etabı ile yarışa devam ettiler. Gloria Hotels&Resorts’ün golf sahalarının içinde yarışın 21 kilometrelik koşu etabını gerçekleştiren sporcular, yarışı Gloria Sports Arena’da sonlandırdılar.

Gloria Ironman 70.3 Turkey’de erkekler katagorisinde birinciliği, 4 saat 6 dakika 52 saniyelik dercesiyle Güney Afrikalı sporcu Jeren Seegers elde ederken, ikinciliği 4 saat 9 dakika 5 saniyelik derecesiyle Rus sporcu Sergey Khazov, üçüncülüğü ise 4 saat 9 dakika 29 saniden oluşan dereceyle yine Rusya’dan Eger Vinogradau elde etti.

Yarışın bayanlar katagorisinde ise birinciliği 4 saat 25 daakika 31 saniyelik dereceyle Belçikalı sporcu Sara Van der Well göğüslerken, yarışın ikinciliğini 4 saat 34 dakika 41 saniyelik derecesiyle Rus sporcu Arina Sgulgina, üçüncülüğü ise  4 saat 42 dakika 49 saniyede oluşan dercesiyle İngiliz sporcu Kerry Mcgawley elde etti.

Yarışmada ilk üçe giren erkek Ironman’ler ödülünü Antalya Valisi Münir Karaoğlu’nun elinden alırken, yarışmada ilk üçe giren bayan Ironman’lerin ödüllerini ise Güney Afrikalı Olimpiyat Yüzme Dünya Şampiyonu Chad le Clos verdi.

Bu yılki Ironman yarışına 55 ülkeden 1.375  sporcu ve 100 takım katıldı. Bunun yanında Gloria Ironman 70.3 Turkey’de birçok işadamı ve CEO da yarıştı.  

Yarışta, Nuri Özaltın takımı olarak; Nevşin Mengü, Milli Sporcularımız Bahar Saygılı ve Ediz Yıldırımer de mücadele etti. Yine İran’ın ilk bayan Ironman’ı olan Shirin Gerami de yarışta mücadele eden bir diğer isim oldu.  

Yarışa en çok ilgi gösteren ülkeler arasında  Türkiye,  Rusya, Ukrayna, İngiltere, Almanya ve İsviçre yer aldı. 76 yaşından 18 yaşına kadar farklı yaş dilimlerindeki sporcuların mücadelesine sahne olan Gloria Ironman 70.3 Turkey’e Türk sayısı istikrarlı şekilde her yıl artarken, yabancı sporculardaki artış geçen seneye oranla %50 artış gösterdi. Bu yılki triatletlerin yüzde 40’ını Türk’ler oluştururken, yüzde 60’lık diliminde ise yabancılar yer aldı.

İLETİŞİM
DİĞER HABERLER