B 1 B 1

23.10.2016

Gloria Ironman 70.3 Turkey Heyecanında Geri Sayım Başladı.

Sırasıyla yüzme bisiklet ve koşudan oluşan üç farklı branşın aynı yarış içerisinde yapılabildiği, irade ve güce dayalı olan Ironman yarışı, geçen yıl olduğu gibi Türkiye’de bu sene de Gloria Ironman 70.3 Turkey adıyla 23 Ekim’de Antalya, Belek’te gerçekleşecek.

Bu Yılki Yarış Nuri Özaltın Anısına Düzenlenecek

Bu seneki Gloria IRONMAN 70.3 Turkey yarışının, Temmuz ayında aramızdan ayrılan Özaltın Holding’in Kurucu Başkanı Nuri Özaltın’ın anısına yapılacak. Ayrıca yarışta Nuri Özaltın anısına takım kurulacak ve bu takımda 1.9 km’lik yüzme branşını Saadettin Saran, 90 km’lik bisiklet etabını Kerem Özçapkın ve 21.1 km’lik koşuyu Bahar Saygılı tamamlayacak.

41 Ülkeden Yaklaşık 1000 Triatlet Yarışacak

Yılda 150 bin triatletin katılımı ile 23’ü Avrupa, 19’u Asya ve 52’si Amerika’da olmak üzere dünyanın 94 farklı yerinde gerçekleşerek, dünyanın en popüler ve en geniş katılımlı spor organizasyonu Ironman’in Türkiye yarışına 300 gönüllü destek verecek, 1000 kişi bilfiil  çalışacak ve 50’ye yakın ülkeden yaklaşık 1000 triatlet yarışacak.

Sporcuların en iyi derecelerini yapmalarına fırsat verecek, doğayla iç içe parkurlarıyla, hem yarış hem tatile olanak sağlayan hava koşullarıyla Antalya Belek’in yarış için oldukça elverişli bir lokasyon olduğundan bahseden IRONMAN CEO’su Paul Huddle, Turset Project Management ve IXXALP’in   organizasyon kalitesiyle, Gloria Hotels&Resorts’ün ev sahipliğinde 23 Ekim Pazar günü gerçekleşecek yarışta bulanacağını iletirken, geniş katılımlı olacak yarışı ödül töreni, slot dağıtımı, DJ performansı ve ünlü müzisyen Shantel ile yarış sonrası eğlencenin de son hız devam edeceğinden bahsetti.

Geçen sene olduğu gibi bu sene de yarışın yayıncı kuruluşu CNN Türk olurken, DreamTv ve Radyo D’de yayınları ve etkinlikleri ile yarışı destekleyecekler.

Gloria IRONMAN 70.3 Turkey’de Bu Yıl Tüm Parkurlar Değişti

Geçtiğimiz yıl Belek Beachpark’ta gerçekleşen yüzme etabı bu yıl Gloria Serenity Resort plajında gerçekleşecek. Bisiklet parkuru Gloria Serenity Resort’ten çıkılarak tamamen düz bir parkura aktarıldığı için sporculara sağladığı hızlanma avantajı ile “Personel Best” yani “En iyi Derece”lerini yapma imkânını verebilecek. Koşu parkuru ise Gloria Serenity Resort, Gloria Golf Resort ve Gloria Golf Club parkuru içinde iki tur atılarak yapılacak olup yarış bitişi Gloria Sports Arena’da gerçekleşecek.

2015’te ilk kez Türkiye’de gerçekleştirilen yarışın geçtiğimiz yıl içerisinde 100’den fazla IRONMAN yarışı içinde %82 memnuniyet oranı yakalaması, geçtiğimiz yılki triatletlerin bu yıl tekrar katılımını sağlamakla kalmayıp, hiç IRONMAN’e katılmamış veya triatlon yapmamış birçok amatör sporcunun bu yılki yarışa katılım göstermesine teşvik eden bir unsur oldu. Özaltın Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Gloria Sports Arena Proje Yöneticisi Elif Özdemir; 2015’te ilk kez düzenlenen Gloria Ironman 70.3 Turkey yarışı ile hem global çapta bu kadar büyük bir organizasyonun Türkiye’de düzenlenebilir olması kanıtlanmış olduğunu, hem de dünyaya karşı anlamlı bir mesaj verilmiş olduğunu belirtti.

 

İLETİŞİM
DİĞER HABERLER