B 2 B 2

21.03.2015

Dünyaca Ünlü Dansçılar, Gloria Sports Arena’da…

Dünyanın en prestijli dans yarışmalarından biri olarak kabul edilen World Dance Sport Federation’a bağlı Dünya Dans Şampiyonası, “Gloria World Open”, Gloria Sports Arena’nın ev sahipliğinde; 21-22 Mart 2015 tarihlerinde Türkiye’de ilk kez gerçekleşiyor.

Dünya çapında büyük bir ilgiyle izlenen, World Dance Sport Federation’a bağlı olarak organize edilen ve dünyanın en prestijli dans yarışması olarak kabul edilen Gloria World Open, Dünya Dans Federasyonu Başkanı Carlos Freitag’nın da katılımıyla 21-22 Mart 2015 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek.

World Dance Sport Federation’ın takvimine girilerek Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan dünya çapındaki bu organizasyon, Gloria World Open (GWO) adı altında; Gloria Sports Arena’nın ev sahipliğinde yapılıyor.  Dünya çapında geçekleşen yarışmalar her yıl ayrıca Almanya, Japonya, Çin ve Hong Kong’ta da düzenleniyor.

Dansın spor olarak kabul edildiği 8 kategoride büyükler ve küçükler için gerçekleşecek yarışmada, yarışmacılar Dünya sıralamalarını yükseltmek amacıyla mücadele ederken, izleyicilere de görsel bir şölen yaşatıyor. 15 ülkeden toplam 18 hakemin bulunduğu yarışmanın başhakemliğini İspanya’dan Marco Sietas yapacak..

İLETİŞİM
DİĞER HABERLER