Basıntoplantısı Basıntoplantısı

07.08.2019

Gloria Cup 2019 basın toplantısı yapıldı

15 Ağustos’ta Gloria Cup Volleyball ile başlayacak olan Gloria Cup 2019 basın toplantısı 2 Ağustos Cuma günü gerçekleşti.

Gloria Sports Arena CEO’su Elif Özdemir, Gloria Cup öncesi Türkiye Voleybol Federasyon başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Basketbol Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Atletizm Federasyon Başkanı Fatih Cintimar ve Smart Casual Event Genel Müdürü Mert Osman Can ile birlikte basın toplantısı gerçekleştirdi.

Elif Özdemir, konuşmasına federasyon başkanlarına, Smart Casual Event'e ve basın mensuplarına teşekkür ederek başladı. Özdemir; "Dünyaca ünlü takım ve sporcuların katılımıyla voleybol, atletizm ve basketbol branşlarında heyecan dolu mücadelelere tanıklık edip, olumlu geri dönüşler aldık. İzleyici ve katılımcılarımızdan aldığımız geri dönüşlerle bu sene ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek turnuvalarla yine karşınızdayız. Gloria Sports Arena markası ile Avrupa’nın en geniş kapsamlı spor oteli unvanına sahibiz. Amacımız tabii ki bize gelen takım ve sporculara benzersiz bir deneyim sağlamak. Ama en çok istediğimiz; Türk sporu ve sporcusunun gelişmesi için elimizden geleni yapmak. Bundan sonrası için ise benim en büyük hayalim uluslararası ortamlarda, koltuğunda oturan bir insanın televizyon izlerken o yayının Türkiye’de yapıldığını görmesini sağlamak. Ülkece olimpiyat hayalimizin gerçekleşebilmesi için böyle tesislerin yanında sporcu ve antrenöre yapılan yatırımların gerçekten çok önemli olduğunu düşünüyorum" dedi.

Elif Özdemir’in ardından sözü alan Hidayet Türkoğlu, Gloria Sports Arena'nın öneminden bahsederek sözlerine başladı. Türkoğlu, "Gloria benim ve ailem için çok anlamlı bir yer. Kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Gloria Sports Arena Avrupa'nın en iyi tesisi. Umarım ülke olarak bu tarz tesisleri ülkemize ve sporumuza kazandırırız. Şu an karşınızda Türkiye'nin başarı anlamında en önemli federasyonları olarak bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 3 federasyonun da ülke sporlarını daha iyi yerlere çekebilecek olduğunun herkesin bilmesini isteriz ki bunun için gece gündüz çalışıyoruz. Bu yıl 11- 15 Eylül tarihlerinde Gloria Cup 2019 Basketball turnuvamız olacak. İnşallah sakatlanmadan, sağlıklı bir şekilde herkesin keyif alacağı güzel bir organizasyon olur.

Türkiye Voleybol Federasyon Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, 15 -17 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek Gloria Cup 2019 Volleyball Kadın Milli Takımlar Turnuvası‘nda Türkiye, Hırvatistan, İtalya ve Sırbistan’ın mücadele edeceğini söyledi. Üstündağ, "Dünyada ve Avrupa'da derece elde ederken ilk 3 dışında bir derece bizi rahatsız ediyor. Hedefimizi hep yukarıda tutuyoruz. Gloria Sports Arena'nın da bizim için önemi büyük. Gloria Sports Arena'da her sene bir kamp organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Dünya çapında sporcular burada yetişecek. Bugün Çin'de olimpiyat elemesi oynayacağız. Takvimimiz çok yoğun. 15-17 Ağustos tarihleri arasında Avrupa şampiyonası öncesi son turnuvalarında Gloria Sports Arena'da beraber olacağız. Ben bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Tüm takımlar için en ciddi hazırlık turnuvalarından biri olarak kabul edilen Gloria Cup 2019’da kapsamında 16 Eylül 2019 tarihinde ise Gloria Cup Athletics turnuvası gerçekleştirilecek.  Turnuvaya, 25 ülkeden 24 Türk ve 56 yabancı atletin katılacağını belirten Türkiye Atletizm Federasyon Başkanı Fatih Çintimar, “Türkiye'nin ilk üçünde olan federasyonun Gloria Cup 2019 organizasyonunda olması çok değerli. Gloria Sports Arena dünyanın en iyi kamp merkezi. Gloria Cup turnuvalarından sonra sporcularımız Doha'ya gidecek. Doha öncesi sporcularımız için çok önemli bir hazırlık olacak" dedi.

Basın toplantısında son olarak konuşma yapan Smart Casual Event Genel Müdürü Mert Osman Can, "Gloria Sports Arena açıldığından bu yana Smart Casual Event olarak Gloria'da 43'ten fazla basketbol takımı, 4'ü milli olmak üzere 11 voleybol takımı, alt yapı takımı ve birçok sporcuyu ağırladık. Bu sene tamamlandığında 19 turnuva yapmış olacağız. Bu kadar kısa zaman bu sayılara ulaşabilmemizin en önemli sebebi Gloria Sports Arena'nın sporcular için çekim merkezi olması.Biz de 15 Ağustos'ta Gloria Cup Volleyball ile başlıyoruz. En büyük hedefimiz hayal ettiğimiz projeleri hayata geçirmek. Güzel organizasyonlar güzel insanlarla oluyor. Bu yüzden Gloria Cup'ta hayatımıza dokunan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Toplantı soru cevap bölümünün ardından gerçekleştirilen fotoğraf çekimi ile son buldu.

İLETİŞİM
DİĞER HABERLER